W Bielsku – Białej zginął kierujący hulajnogą elektryczną

Tragiczny finał przejażdżki hulajnogą elektryczną w Bielsku – Białej. Jadący nią 31-latek stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się i – mimo reanimacji – zmarł.

pixabay.com
Hulajnoga elektryczna

Do zdarzenia doszło w środę (21 czerwca) popołudniu na ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej. Jak wynika z ustaleń policjantów, 31-latek jechał biegnącą wzdłuż tej ulicy drogą dla rowerów. W pewnym momencie stracił panowanie nad kierowaną przez siebie hulajnogą elektryczną i przewrócił się. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 31-letni bielszczanin zmarł. Okoliczności i przyczyny tego wypadku ma wyjaśnić prowadzone przez policję śledztwo.

Póki co funkcjonariusze przypominają zasady korzystania z elektrycznych hulajnóg. Zwracają uwagę, że kierujący takim pojazdem zobowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Ma obowiązek korzystać z jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością nie większą niż 30 km na godz. w przypadku gdy brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów. Wyjątkowo może poruszać się chodnikiem lub drogą dla pieszych, gdy chodnik jest usytuowany wzdłuż jezdni, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 30 km na godz. i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów przy czym musi wtedy pamiętać o zachowaniem następujących zasad:

- jazda z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego,

- zachowanie szczególnej ostrożności,

- ustępowanie pierwszeństwa pieszemu oraz nieutrudnianie ruchu pieszemu.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Zdewastowane ławki Park Suble

Zniszczenie nowych ławek w Parku Suble

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców