W jednym z domów w Gruszewni znaleziono zwłoki matki i córki. Policjanci ustalają okoliczności śmierci

W powiecie kłobuckim, w miejscowości Gruszewnia w jednym z domów jednorodzinnych policja znalazła zwłoki dwóch kobiet. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

We wtorek, 9 sierpnia 2022 r., około godziny 17.40 oficer dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, które dotyczyło odnalezienia ciała kobiety w jednym z domów jednorodzinnych w Gruszewni. O znalezieniu zwłok poinformowała rodzina kobiety.

Na miejsce zgłoszenia wysłano policjantów, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi oprócz zwłok 48-letniej kobiety, odkryli także ciało jej 70-letniej matki. Na miejscu od wczoraj pracują policyjni śledczy wraz z technikiem kryminalistyki. Pracę kryminalnych nadzoruje przybyły na miejsce prokurator z Prokuratury Rejonowej w Częstochowie. Śledczy ustalają przyczyny i okoliczności śmierci kobiet. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

Trwa ustalanie przyczyny śmierci

Decyzją prokuratora zwłoki kobiet zostały zabezpieczone w celu przeprowadzenia sekcji, która pozwoli precyzyjnie ustalić czas i przyczynę śmierci. Kłobuckich policjantów wspierają kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, mundurowi z katowickiego oddziału prewencji, policyjni przewodnicy wraz z psami służbowymi oraz strażacy OSP.

Policjanci proszą też wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w ustaleniu okoliczności zdarzenia, o kontakt z policją pod numerem alarmowym 112.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon