W Katowicach, jak za dawnych lat, ryczeć będzie thrash! W lipcu koncert Megadeth w Spodku

Amerykańska gwiazda thrash metalu ogłosiła swoją nadchodzącą trasę koncertową "Triple Thrash Triumph", która odbędzie się w Europie. Pierwszym miastem, które muzycy odwiedzą w jej ramach będą Katowice. Sprzedaż biletów na wydarzenie w Spodku rozpocznie się 3 lutego.

Megadeth
Megadeth Katowice 2018 rok

Koncert Megadeth ponownie odbędzie się w Spodku

23 lipca 2023 roku w katowickim Spodku odbędzie się koncert zespołu Megadeth. Gwiazda thrash metalu po pięciu latach przerwy ponownie odwiedzi Katowice. Ich ostatni występ odbył się w Spodku w 2018 roku, kiedy towarzyszyli w trasie zespołowi Judas Priest.

Artyści w lipcu rozpoczną swoją nową trasę koncertową o nazwie "Triple Thrash Triumph". Oprócz Katowic odwiedzą również: Tallin, Sztokholm, Alicante, Eindhoven, Paryż oraz sześć innych europejskich miast. Sprzedaż biletów na koncert w Spodku rozpocznie 3 lutego 2023 roku o godzinie 10:00. Organizator wydarzenia Mystic Coalition zapowiedział, że poza gwiazdą wieczoru, na scenie pojawią się również inne zespoły.

- Megadeth wracają do Polski, by w Spodku zagrać wam swoją symfonię zniszczenia, przekonacie się o tym już 23 lipca w ramach koncertu Triple Thrash Triumph - informuje organizator wydarzenia. - Nazwy pozostałych grup podamy do wiadomości w najbliższych tygodniach - dodaje.

Siedem nominacji do nagród Grammy

Megadeth to amerykański zespół thrash metalowy, który został założony w kwietniu 1983 roku w Los Angeles. Formacja powstała z inicjatywy Dave’a Mustaine’a i Dave’a Ellefsona. Zespół zdobył sześć platynowych płyt i siedem nominacji do nagród Grammy. Megadeth do Wielkiej Czwórki Thrash Metalu, razem z zespołami Metallica, Slayer i Anthrax. W 2017 roku artyści otrzymali nagrodę Grammy w kategorii Best Metal Performance.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Dave Mustaine – gitarzysta oraz główny wokalista, Kiko Loureiro – gitarzysta i wokalista wspierający oraz Dirk Verbeuren – perkusista. Łącznie na swoim koncie mają szesnaście wydanych albumów studyjnych. Ich ostatnia płyta - The Sick, the Dying... and the Dead! - została wydana w 2022 roku i spotkała się z pozytywnym odbiorem fanów i krytyków.

  Slayer w Zabrzu

  Może Cię zainteresować:

  Zadyma nie z tej ziemi: 32 lata temu Slayer wpadł na Śląsk. Legenda: fani metalu na deser przewracali tramwaje

  Autor: Marcin Zasada

  06/06/2024

  Rammstein

  Może Cię zainteresować:

  Te gwiazdy w 2023 r. zagrają w woj. śląskim. Najciekawsze koncerty. Wybór redakcji ŚLĄZAGA

  Autor: Katarzyna Pachelska

  14/01/2023

  Pestilence w EC Szombierki

  Może Cię zainteresować:

  Grupa Pestilence nagrała teledysk w Elektrociepłowni Szombierki. Jak gwiazdy metalu trafiły do Bytomia?

  Autor: Marcin Zasada

  24/06/2023

  Subskrybuj ślązag.pl

  google news icon