W Lublińcu odbędzie się inauguracja Pucharu Polski w Dogtrekkingu

W najbliższą sobotę (15 kwietnia 2023 r.) w Lublińcu odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Startujący będą mieli do wyboru trzy, różniące się długością, trasy. W ramach imprezy przygotowano także pokazy psów ratowniczych i warsztaty weterynaryjne.

mat. pras.
Dogtrekking

Jak podkreślają organizatorzy imprezy nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu, choć faktem jest, że w ostatnich latach dogtrekking stał się sportem wyczynowym. Wystartować może każdy z niemal każdym psem.

Trzy trasy różnej długości

Do wyboru będą trzy trasy o długości odpowiednio:

  • 5 km (chihuahua),
  • 15 km (mini),
  • 25 km (mid).

Startujący będą musieli pokonać ten dystans własnym tempem w towarzystwie psa w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. Przewidziano kategorię rodzinną oraz indywidualną.

Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy w „Miejscu Rekreacyjnym przy Leśniczówce Lubliniec”.

Sportowcy, ale też rodziny

O godz. 10 nastąpi start na dystansie Mid, kwadrans później na dystansie Mini, zaś o godz. 10.30 na dystansie Chihuahua (odpowiednio wcześniej odbędą się odprawy i odbiory pakietów startowych).

- Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Po zakończeniu części sportowej wydarzenia przewidziano pokazy psów służbowych Straży Pożarnej (godz. 15) oraz otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii (godz. 15.30), gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

Parada motocyklowa odbędzie się w Piekarach

Może Cię zainteresować:

W Piekarach odbędzie się pierwsza Parada Motocyklowa. Łączna długość trasy to 9 kilometrów

Autor: Martyna Urban

14/04/2023

Metallica w drodze do Katowic w 1987 roku

Może Cię zainteresować:

"Hetfield! Przyszedł Hetfield!". 37 lat temu w Katowicach lider Metalliki pił do rana wódkę z fanami

Autor: Marcin Zasada

09/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon