W Parku Śląskim rozkłada się FEST Festival. Trzeba liczyć się z utrudnieniami

Spacerowicze oraz inne osoby, które odwiedzają Park Śląski, muszą liczyć się z utrudnieniami w związku z FEST Festivalem. Kilka dni temu zaczęły się przygotowania. Odgrodzono i wyłączono z użytku m.in. Dużą Łąkę obok Hali Wystaw "Kapelusz", a także Pola Marsowe obok Stadionu Śląskiego.

W poniedziałek, 1 sierpnia, odwiedziliśmy Park Śląski, gdzie od kilku dni trwają przygotowania do trzeciej edycji FEST Festivalu. Pracy jest sporo, ponieważ zaplanowano utworzenie dziesięciu scen, a także dodatkowych atrakcji, jak: strefy chilloutu, strefa gamingu, foodtrucki, kajaki, stanowiska barberskie etc. Pojawi się też pole namiotowe dla uczestników imprezy.

FEST Festival potrwa od 10 do 13 sierpnia. Wystąpią na nim m.in.: The Chainsmokers, Stromae, Quebonafide, Jimek z gośćmi, Sanah, OIO, Kaśka Sochacka, Kizo, Scooter, Young Leosia, Bitamina, Margaret.

Ceny biletów jednodniowych na FEST Festival to w ostatniej puli od 299 do 339 złotych. Karnet czterodniowy - 649 złotych. Karnet czterodniowy z polem namiotowym - 799 złotych. Oczywiście można kupić też karnet VIP, w cenie którego jest: "dedykowane wejście na teren Festiwalu, wstęp do strefy VIP, welcome drink, dedykowany bar, dostęp do tarasu z widokiem na Main Stage, zaplecze sanitarne premium". Cena? 1500 złotych.

Uwaga! Utrudnienia. Część Parku Śląskiego zamknięta

Spacerowicze oraz inne osoby, które odwiedzają Park Śląski, muszą liczyć się z utrudnieniami nie tylko podczas samego FEST Festivalu, ale również podczas przygotowań i porządkowania terenu po imprezie.

W związku z organizacją festiwalu od 28 lipca do 7 sierpnia odgrodzone i wyłączone z użytku są:

  • Duża Łąka obok Hali Wystaw "Kapelusz",
  • Pala Marsowe obok Stadionu Śląskiego,
  • Kręgi Taneczne,
  • Obszar między Śląskim Ogrodem Zoologicznym a dawnym Kąpieliskiem "Fala",
  • Obszar nad dawnym Kąpieliskiem "Fala".

Od 8 do 15 sierpnia zamknięty będzie bardzo duży obszar Parku Śląskiego, który widać na poniższej mapie.

Z kolei od 16 do 24 sierpnia ponownie zamknięte będą tylko wybrane obszary.

Na terenie Parku Śląskiego można znaleźć tablice informujące o drogach obejścia terenu FEST Festivalu.

FEST Festival przeszkadza mieszkańcom Os. Tysiąclecia

Przypomnijmy, że dotychczasowe edycje FEST Festivalu dały w kość mieszkańcom Osiedla Tysiąclecia, którzy wysyłali skargi do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. Chodziło przede wszystkim o uciążliwy hałas podczas całonocnych koncertów. Szyby w części bloków wręcz drżały.

Społecznicy alarmowali, że organizacja tak głośnej imprezy w sąsiedztwie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego jest niedopuszczalna ze względu na dobrostan znajdujących się tam zwierząt. Z kolei użytkownicy Parku Śląskiego załamywali ręce na widok zniszczonej po festiwalu nawierzchni Dużej Łąki.

Jak będzie w tym roku? Czas pokaże.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon