W Pierśćcu szukają imion dla rodziny słomianych kur, które stanęły w centrum wsi

Chociaż dożynki w Polsce obchodzone są zazwyczaj na przełomie sierpnia i września, w Pierśćcu (gmina Skoczów) - zabawa trwa w najlepsze. Był czas podziękowań rolnikom za zebrane plony, oficjalne zakończenie żniw i oczywiście wspólne świętowanie społeczności wiejskiej. Teraz, przyszedł czas na konkurs. Taki... z jajem.


Gmina Skoczów
Bezimienna rodzinka z Pierśćca

Jedną z tradycji Święta Plonów są słomiane korony. Spektakularne ozdoby przygotowywane są zazwyczaj przez koła gospodyń wiejskich. Oprócz koron tworzone są także postacie ze słomy. Inwencje lokalnych twórców ograniczają często jedynie gabaryty. Na brak fantazji, nie ma co narzekać.

W tym roku, w Pierśćcu, dzięki zaangażowaniu Rady Sołeckiej - Pani Aleksandry i pana Leopolda, oraz sołtys Moniki Szyndler, udało się stworzyć... kurzą rodzinę, która stanęła w centralnym punkcie sołectwa.

Rodzice wraz z trójką pociech, przyciągają spojrzenia przejezdnych. I choć dobrze im z oczu patrzy, nieufność wzbudzić może ich... bezimienność. Na szczęście pani sołtys zdecydowała się na zorganizowanie specjalnego konkursu w tej sprawie.

Udział, zdaje się, może wziąć każdy. Pod postem na Facebook'u, w komentarzu wystarczy wpisać swoje propozycje na imiona dla kogucika i kurki. Najlepsze propozycje wyłonione zostaną w głosowaniu. Na kreatywnych czekają swojskie jajka i sołecka, bawełniana torba na zakupy.

Chyba wiecie, co trzeba teraz zrobić...

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon