W Ślemieniu będzie bezpieczniej. Przebudują drogę wojewódzką

Na tę inwestycję w Ślemieniu czekano od trzynastu lat. W poniedziałek, 26 września 2022 r., podpisano umowę na remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 946. Będzie tam w końcu chodnik. I nie tylko tam. Także przy drodze wojewódzkiej nr 781 w miejscowości Kocierz Moszczanicki.

fot. UMWŚ
Podpisanie umowy na inwestycje drogowe

Remont drogi wojewódzkiej nr 946 w Ślemieniu (powiat żywiecki) planowany jest od trzynastu lat. Mieszkańcy w końcu się doczekali, a to ostatni moment na takie prace. Jak podkreśla Jarosław Krzak, wójt Ślemienia, w ciągu dwóch lub trzech lat „ta droga całkiem by się rozsypała i trzeba by ją zamknąć”. Bardzo ważne jest także bezpieczeństwo mieszkańców.

- Było tam kilka wypadków śmiertelnych. Warunki na drodze wojewódzkiej 946 w gminie Ślemień są tragiczne. Jestem przekonany, że dzięki tej inwestycji, ta sytuacja diametralnie się poprawi – mówi wójt Ślemienia.

Bezpieczeństwo na drogach jest priorytetem

Standard tej drogi jest fatalny – potwierdza Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Dodaje, że mieszkańcy Ślemienia wielokrotnie zwracali się o pomoc i znalezienie pieniędzy na poprawę bezpieczeństwa. W końcu się znalazły. Koszt inwestycji to 33,7 mln zł.

- Można powiedzieć - mało i dużo. To jest raptem 4,7 km, ale tam chodzą m.in. dzieci. Nie ma tam chodnika, więc nie jest bezpiecznie. Absolutnym priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo na drogach i każde wolne środki, które udaje nam się znaleźć w budżecie staramy się przekierować właśnie na takie działania – podkreślił marszałek Chełstowski.

Bezpieczeństwo poprawi się także we wsi Kocierz Moszczanicki. Dziś podpisano też umowę na budowę chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 781 w tej miejscowości. Koszt inwestycji to 4,6 mln zł.

A4 opolskie

Może Cię zainteresować:

Koniec remontu autostrady A4. Ze Śląska łatwiej będzie jechać na zachód

Autor: Katarzyna Pachelska

24/09/2022

Bytom 1

Może Cię zainteresować:

Dlaczego wszystkie drogi prowadzą do Bytomia? Znaków na Bytom jest więcej niż tych na Katowice

Autor: Marcin Nowak

11/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon