W sobotę, 3 grudnia, ostatnia szansa, by za darmo sprawdzić światła w samochodzie

W sobotę (3 grudnia) kierowcy po raz ostatni będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ta ma na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

pixabay.com
Samochód we mgle

Jak podkreślają policjanci prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. A że wszystkie te elementy często wymagają profesjonalnej oceny, więc w ramach kampanii Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo" kierowcy w najbliższą sobotę (3 grudnia) będą mieli ostatnią szansę na to, by na wybranych stacjach kontroli pojazdów (ich listę publikujemy poniżej) całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Równocześnie policjanci przypominają, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych, gdyż wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Spis stacji kontroli pojazdow

Maraton Selekcja

Może Cię zainteresować:

Po raz trzeci z rzędu policjant-kontrterrorysta z Katowic najlepszy w bieszczadzkim „Maratonie – Selekcja”, terenowym biegu wzorowanym na selekcji do sił specjalnych

Autor: Michał Wroński

25/11/2022

Policyjna akcja "NURD" w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Mandaty za prawie 100 tysięcy złotych wystawiła w jeden dzień katowicka drogówka

Autor: Katarzyna Pachelska

30/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon