W Tarnowskich Górach zostanie nakręcony film "Diabeł". Główną rolę zagra w nim Eryk Lubos

W Tarnowskich Górach zostanie nakręcony film kryminalny pod tytułem "Diabeł". W produkcji weźmie udział Eryk Lubos, który zagra w nim główną rolę. Urząd miejski zamierza zapłacić pokaźną sumę za promocję miasta w filmie, który jesienią 2023 roku trafi na ekrany kin.

Slaskie.travel/Eryk Lubos
Plan filmowy w Tarnowskich Górach

Już za kilka miesięcy - w styczniu 2023 roku rozpocznie się realizacja filmu kryminalnego pt. "Diabeł". Większość scen zostanie nakręconych w Śródmieściu, a pozostałe m.in w: Reptach Śląskich, Zbrosławicach oraz nad Jeziorem Chechło-Nakło. Główna rola w tym filmie przypadła Erykowi Lubosowi, który urodził się w Tarnowskich Górach.

- Szczegółowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco po podpisaniu umowy przez urząd z producentem filmu. Do zawarcia umowy najprawdopodobniej dojdzie do końca listopada br. - wyjaśnia Ewa Kulisz, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Tarnowskich Górach.

Obecnie wiadomo tylko, iż film będzie klasyfikowany pod kryminalny gatunek filmowy. Urząd miejski nie informuje o fabule filmu. "Diabeł" pojawi się w kinach jesienią 2023 roku.

Urząd zapłaci za promocję miasta

Jak dodaje rzecznik prasowa, jeszcze w tym tygodniu podczas LV Sesji Rady Miejskiej radni zadecydują czy zgadzają się na przekazanie dofinansowania z budżetu miejskiego. Na ten cel miałoby zostać przeznaczonych 300 tysięcy złotych, dzięki kwocie miasto zyskałoby dodatkową promocję.

W styczniu 2023 roku w związku z realizacją filmu w mieście zamieszka ponad sto osób. Będą to nie tylko aktorzy, ale także pracownicy techniczni, którzy przez ponad miesiąc - około 46 dni, będą żywić się i mieszkać w tarnogórskich lokalach i hotelach. Prawdopodobnie na plan filmowy będą potrzebni również statyści.

Oprócz pozytywnych aspektów produkcji filmowej realizowanej w Tarnowskich Górach, mieszkańcy miasta będą musieli liczyć się z tymczasowymi utrudnieniami. Większość scen będzie realizowana w śródmieściu, dlatego też na ten czas część miasta może zostać wyłączona z użytku, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu drogowego.

Agnieszka Chylińska nowa płyta

Może Cię zainteresować:

Kolejny sukces tarnogórskiego studia filmowego. AG Studio nakręciło teledysk dla Agnieszki Chylińskiej

Autor: Martyna Urban

18/09/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Eryk Lubos zagra główną rolę w filmie Tata

Premiera filmu "Tata" z Erykiem Lubosem już w lutym

Tarnowskie Góry film Diabeł

"Diabła" kręcą w Tarnowskich Górach

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

Natalia Jędruś

Natalia Jędruś z Piekar zagrała w nowym serialu "Sortownia"

Sól ziemi czarnej

Spektakl "Sól ziemi czarnej" na zakończenie Śl. Dnia Tańca

Bytom jako Berlin

Śląskie miasta jako Londyn i Praga. Takie rzeczy w kinie

Suchy Ganges

Piekarzanin opisuje systemowe skutki pracy zawodowej.