W Tatrach zaginął Rafał Pięciorak z Gliwic. Mężczyzna jest poszukiwany przez TOPR

Gliwiczanin Rafał Pięciorak wybrał się w weekend na samotną wędrówkę po Tatrach. Niestety od godz. 8 rano w sobotę 25 listopada nie ma z nim żadnego kontaktu. TOPR wszczął poszukiwania mężczyzny.

W Tatrach trwają poszukiwania Rafała Pięcioraka, mężczyzny z Gliwic. W poniedziałek 27 listopada wszczął je oficjalnie TOPR.

Jak informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, zaginiony wyruszył samotnie w sobotę 25 listopada z Kir z zamiarem wejścia na Czerwone Wiechy. Ostatnia potwierdzona lokalizacja mężczyzny to Chuda Przełączka w masywie Ciemniaka, gdzie zaginiony był 25 listopada tuż po godzinie 8 rano. Od tamtej pory nie ma z nim żadnego kontaktu.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje pomocne w poszukiwaniach Rafała Pięcioraka są proszone o kontakt mailowy pod adresem dyzurny@topr.pl lub telefoniczny pod nr 18 206 34 44.

Na razie odnaleziono samochód zaginionego.

TOPR ogłosił w poniedziałek 24 listopada 2. stopień zagrożenia lawinowego w Tatrach. - Opady świeżego śniegu przy wietrze z północnego zachodu spowodowały, że na wystawach zawietrznych (południowy wschód) są odłożone spore depozyty śniegu, na które trzeba zwracać uwagę. Dzięki niskiej temperaturze śnieg suchy i sypki nie przenoszący naprężeń. Ale ze względu na wczesnozimowe warunki i brak podkładu należy zachować szczególną ostrożność - apeluje TOPR

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon