Gotowi na pojedynek czołgu z samochodem osobowym? W ten weekend w Bytomiu „Śląskie Manewry”

W ten weekend, 7-9 czerwca 2024 r., pasjonaci militariów i wojskowości z całej Polski obierają kierunek Bytom. Na terenie przy Szybie Krystyna w Szombierkach odbędzie się XIX edycja Zlotu Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”. Impreza odbywa się pod patronatem ŚLĄZAGA.

Slaskie manewry 3

„Śląskie Manewry”, czyli Zlot Pojazdów Militarnych w Bytomiu, to jedna z największych imprez militarnych w Polsce. Co roku do miasta zjeżdżają fani militariów i pasjonaci, którzy mogą się pochwalić swoim pojazdami. W ten weekend, 7-9 czerwca 2024 r., będzie m.in. okazja do militarnych przejażdżek oraz skosztowania grochówki z kuchni polowej. Zaplanowano także m.in. pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz Tank Crash, czyli „pojedynek” czołgu z samochodami osobowymi. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

- Zlot Pojazdów Militarnych na stałe zagościł w kalendarzu imprez odbywających się w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich miłośników militariów do Bytomia na jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, które przyciąga fanów z całego regionu – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry”. Bytom, 7-9 czerwca 2024 r.

Zlot potrwa trzy dni, od 7 do 9 czerwca 2024 r. Na piątek zaplanowano militarny jarmark ze strefą gastronomiczną i przejażdżki wojskowymi pojazdami. Największe atrakcje przygotowano jednak na dwa kolejne dni zlotu. W sobotę około godz. 10.30 na ulicach Bytomia będzie można podziwiać przejazd pojazdów militarnych, a oglądać je będzie można z bliska na pl. Sobieskiego od godz. 11.30 do godz. 13.00.

Następnie wojskowe pojazdy przejadą pod Szyb Krystyna przy ul. Zabrzańskiej, gdzie czekać będą główne atrakcje. Wśród nich m.in. przejażdżki pojazdami militarnymi, Tank Crash, oraz koncerty i występy orkiestry wojskowej z Bytomia. Na miejscu będzie także strefa gastronomiczna z wojskową grochówką. Sobotnia cześć zlotu zakończy się o godz. 21.45 przygotowanym na tę okazję pokazem fireshow.

W niedzielę o godz. 9.30 pod Szybem Krystyna rozpocznie się Piknik Służb Mundurowych, który potrwa do godz. 17.00. W programie znalazły się m.in. pokazy dynamiczne pojazdów militarnych i prezentacja współczesnego uzbrojenia i wyposażenia jednostek Wojska Polskiego. Swoje stanowiska promocyjne będą miały także m.in.: Policja, Państwowa Straż Pożarna czy Służba Więzienna.

Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry” organizowany jest przez Stowarzyszenie Pasjonatów Wojskowości „Kompania Bytom”.

Szyb krystyna bytom wizualizacje 01

Może Cię zainteresować:

Bytomska wieża Eiffla, czyli monumentalny Szyb Krystyna, zostanie uratowany. Za projekt odpowiada Medusa Group. Wizualizacje

Autor: Katarzyna Pachelska

04/04/2024

XVIII Zlot pojazdów militarnych Bytom

Może Cię zainteresować:

XVIII Zlot Pojazdów Militarnych „Śląskie Manewry” w Bytomiu za nami. Zobaczcie, jak było

Autor: Michał Wroński

04/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon