W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. O awans na zaplecze Elity reprezentacja Polski rywalizować będzie z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Bilety są do kupienia na platformie eBilet.pl

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

Biało-Czerwoni mają korzystny bilans spotkań ze wspomnianymi drużynami. - Ostatnio z Estonią wygraliśmy dwukrotnie, ale rywal nie zagrał w tych spotkaniach w najsilniejszym składzie. Ukraina będzie mocna, ma za sobą solidne przygotowania i będzie odpowiednio zmotywowana. Serbia wydaje się najsłabsza. W światowym rankingu najwyżej z naszych rywali jest sklasyfikowana reprezentacja Japonii, ale nie wiemy, w jakiej przeciwnik będzie formie. Mamy jednak jeden cel, awans na zaplecze Elity – zaznacza Robert Kalaber, trener reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni są coraz silniejsi

W poprzednim roku Polacy sprawili ogromną niespodziankę, pokonując w Bratysławie w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich mocną Białoruś 1:0. W poprzednim roku Biało-Czerwoni zdobyli dwa trofea. W kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach triumfowali w Pucharze Trójmorza, wygrywając z Estonią, Litwą i Łotwą. W listopadzie 2021 roku Kadra Narodowa ponownie zmierzyła się z Estonią, Litwą i Łotwą, ale tym razem w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania. W grudniu w Bytomiu w mocno obsadzonym Turnieju EIHC Christmas Cup Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce, pokonując Ukrainę i Węgry.

Hokejowe Mistrzostwa Świata

Wielkie święto hokeja w Tychach

To najważniejszy hokejowy turniej z udziałem Biało-Czerwonych od lat. Ostatni raz Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku. W 2020 i 2021 roku turnieje zostały odwoływane z powodu pandemii. W Tychach były organizowane Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB, ale pierwszy raz w historii odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów.

- Liczymy, że kibice będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną turnieju mistrzowskiego. Zrobimy wszystko, aby fani byli zadowoleni nie tylko z naszych zwycięstw, ale również atrakcyjnej gry – zaznacza trener Robert Kalaber.

Bilety są do kupienia na platformie eBilet.pl. Mecze będą transmitowane w TVP Sport.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.

Hokejowe Mistrzostwa Świata

Terminarz Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle'a 2, 43-100 Tychy

wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia, godz. 16:30
Polska – Estonia, godz. 20:00

środa. 27 kwietnia

Ukraina –Serbia, godz. 16:30

czwartek, 28 kwietnia

Japonia – Estonia, godz. 16:30
Ukraina - Polska, godz. 20:00

piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska, godz. 20:00

sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina, godz. 16:30
Estonia – Serbia, godz. 20:00

niedziela, 1 maja

Polska– Japonia, godz. 16:30
Estonia - Ukraina, godz. 20:00

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Hokejowe Mistrzostwa Świata Katowice

Katowice - reprezentacja Polski kobiet zagra w Hokejowych MŚ

Dolny slask

Dolny Śląsk na weekend i wakacje. Miejsca warte odwiedzenia

Pompa ciepła urządzenie do zadań specjalnych

Pompa ciepła - urządzenie do zadań specjalnych

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

Capsule wardrobe, czyli jak wyznaczać trendy i zaoszczędzić pieniądze

Capsule wardrobe, czyli jak wyznaczać trendy

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich Treść Dodatkowe ustawienia Ustawienia specjalne SEO Tytuł Maksymalna liczba znaków: 80  Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich Tytuł SEO Już 24 lutego startuje II edy

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?