W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB. O awans na zaplecze Elity reprezentacja Polski rywalizować będzie z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Bilety są do kupienia na platformie eBilet.pl

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

Biało-Czerwoni mają korzystny bilans spotkań ze wspomnianymi drużynami. - Ostatnio z Estonią wygraliśmy dwukrotnie, ale rywal nie zagrał w tych spotkaniach w najsilniejszym składzie. Ukraina będzie mocna, ma za sobą solidne przygotowania i będzie odpowiednio zmotywowana. Serbia wydaje się najsłabsza. W światowym rankingu najwyżej z naszych rywali jest sklasyfikowana reprezentacja Japonii, ale nie wiemy, w jakiej przeciwnik będzie formie. Mamy jednak jeden cel, awans na zaplecze Elity – zaznacza Robert Kalaber, trener reprezentacji Polski.

Biało-Czerwoni są coraz silniejsi

W poprzednim roku Polacy sprawili ogromną niespodziankę, pokonując w Bratysławie w Turnieju Kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich mocną Białoruś 1:0. W poprzednim roku Biało-Czerwoni zdobyli dwa trofea. W kwietniu na lodowisku Jantor w Katowicach triumfowali w Pucharze Trójmorza, wygrywając z Estonią, Litwą i Łotwą. W listopadzie 2021 roku Kadra Narodowa ponownie zmierzyła się z Estonią, Litwą i Łotwą, ale tym razem w Tallinie w Turnieju Baltic Challenge Cup. Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania. W grudniu w Bytomiu w mocno obsadzonym Turnieju EIHC Christmas Cup Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce, pokonując Ukrainę i Węgry.

Hokejowe Mistrzostwa Świata

Wielkie święto hokeja w Tychach

To najważniejszy hokejowy turniej z udziałem Biało-Czerwonych od lat. Ostatni raz Mistrzostwa Świata Dywizji IB odbyły się w 2019 roku. W 2020 i 2021 roku turnieje zostały odwoływane z powodu pandemii. W Tychach były organizowane Mistrzostwa Świata U18 Dywizji IB, ale pierwszy raz w historii odbędą się Mistrzostwa Świata Seniorów.

- Liczymy, że kibice będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną turnieju mistrzowskiego. Zrobimy wszystko, aby fani byli zadowoleni nie tylko z naszych zwycięstw, ale również atrakcyjnej gry – zaznacza trener Robert Kalaber.

Bilety są do kupienia na platformie eBilet.pl. Mecze będą transmitowane w TVP Sport.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.

Hokejowe Mistrzostwa Świata

Terminarz Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle'a 2, 43-100 Tychy

wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia, godz. 16:30
Polska – Estonia, godz. 20:00

środa. 27 kwietnia

Ukraina –Serbia, godz. 16:30

czwartek, 28 kwietnia

Japonia – Estonia, godz. 16:30
Ukraina - Polska, godz. 20:00

piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska, godz. 20:00

sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina, godz. 16:30
Estonia – Serbia, godz. 20:00

niedziela, 1 maja

Polska– Japonia, godz. 16:30
Estonia - Ukraina, godz. 20:00

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon