Dziś w wybranych stacjach kontroli pojazdów można bezpłatnie sprawdzić światła w aucie

W najbliższą sobotę (22 października) kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić światła w swoich samochodach na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Możliwość taka pojawi się (po raz pierwszy, ale nie ostatni) za sprawą policyjnej kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

KWP Katowice
Inauguracja akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”.

W czwartek (20 października) na Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Automobilklubu Śląskiego w Katowicach odbyła się inauguracja w województwie śląskim policyjnej akcji „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona na celu zwrócenie uwagi kierowców na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

Jak podkreślają policjanci zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. Ich prawidłowe działanie jest uwarunkowane, poza ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem.

Stąd też na stacjach kontroli pojazdów, funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów, należących do Polskiego Związku Motorowego, jak również na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w policyjnej kampanii odbędą się „dni otwarte”. 22 października, 5 i 19 listopada oraz 3 grudnia tego roku kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł swoich samochodów.

Wykaz stacji kontroli pojazdow 2022 woj slaskie

Jaguar Przełęcz Salmopolska Mandat

Może Cię zainteresować:

Kierowca jaguara ukarany wysokim mandatem. Zepchnął rowerzystów z jezdni na Przełęczy Salmopolskiej

Autor: Patryk Osadnik

20/06/2022

Policyjna akcja "NURD" w Katowicach

Może Cię zainteresować:

Mandaty za prawie 100 tysięcy złotych wystawiła w jeden dzień katowicka drogówka

Autor: Katarzyna Pachelska

30/09/2022

Radiowóz

Może Cię zainteresować:

Nie zatrzymał się do kontroli, bo był w pracy i nie miał czasu. Dostał 8 tysięcy zł mandatu

Autor: Michał Wroński

14/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon