Waldemar Fornalik zwolniony z Piasta Gliwice. „Decyzja o rozstaniu nie była łatwa"

Po ponad 5 latach pracy z Piastem Gliwice żegna się Waldemar Fornalik. Były selekcjoner reprezentacji Polski został zwolniony przez klub po ostatniej porażce z Radomiakiem Radom. Nowym trener został Aleksandar Vuković

Waldemar Fornalik

To prawdziwe trzęsienie ziemi. Waldemar Fornalik zwolniony z Piasta Gliwice. Były selekcjoner polskiej kadry wraz z klubem z Gliwic zdobył mistrzostwo Polski w 2019 roku i trzecie miejsce rok później. To dzięki niemu Piast świętował największe sukcesy w niedługiej historii klubu. W tym sezonie podopieczni Fornalika jednak zawodzili. „Piastunki" po 14 kolejkach zajmują dopiero 15 miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Gra zespołu wygląda fatalnie, a czarę goryczy przelała ostatnia porażka u siebie z Radomiakiem Radom. Była to już ósma przegrana w tym sezonie.

Umowa z Fornalikiem została rozwiązana za porozumieniem stron.

- Zasługi Waldemara Fornalika i jego sztabu są niepodważalne. Warsztat, wiedza i autorytet, to przymioty trenera, które poprowadziły zespół do sukcesów. Decyzja o rozstaniu nie była łatwa, nigdy nie jest. Znaleźliśmy się jednak w trudnej sytuacji i dla dobra klubu doszliśmy do wniosku, że potrzebna zmiana. Umowę rozwiązaliśmy za porozumieniem stron. Wdzięczni za cały trud i te pięć lat lat pracy okraszone wielkimi osiągnięciami, dziękujemy i życzymy trenerowi powodzenia. Liczymy, że - podobnie jak my - trener zachowa same pozytywne wspomnienia z pracy w Gliwicach - powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice dla oficjalnej strony klubu.

Z Piasta odchodzi również wieloletni asystent Fornalika, jego brat Tomasz. Nowym szkoleniowcem mistrzów Polski z 2019 roku został Aleksandar Vuković.

Stadion zabrze

Może Cię zainteresować:

Górnik Zabrze lawiruje nad przepaścią. To musiało się tak skończyć

Autor: Robert Czykiel

27/10/2022

Waldemar Fornalik

Może Cię zainteresować:

Piast Gliwice przekroczył czerwoną linię. Zespół Fornalika jest cieniem ekipy z zeszłego sezonu

Autor: Robert Czykiel

12/10/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon