Weekend w Parku Śląskim? Planetarium, ogród zoologiczny, wesołe miasteczko, rower, spacery i...

Co roku Park Śląski odwiedza trzy miliony osób. Zapytaliśmy spacerowiczów, dlaczego warto spędzać tu weekendy. I co? Zobaczcie naszą sondę – dowiecie się, jaka jest największa atrakcja, co jest doceniane i w jaki sposób można w parku spędzać czas.

Fot. FB/ Park Śląski
Park Śląski

Park Śląski ma 535 hektarów i jest jednym z największych śródmiejskich parków w Europie. Nic więc dziwnego, że na tak dużym obszarze znajduje się sporo atrakcji, które cieszą się niesłabnącą popularnością – zwłaszcza te niedawno zmodernizowane. Tak jak Planetarium – Śląski Park Nauki. Nie można zapominać o zoo, wesołym miasteczku czy skansenie – Górnośląski Park Etnograficzny organizuje wiele ciekawych imprez. Odbudowywana jest kolejka linowa „Elka”.

Oczywiście nie bez powodu Park Śląski nazywany jest od lat „zielonymi płucami Śląska”. Jest tu mnóstwo zieleni, ale także i woda – łączna powierzchnia zbiorników wodnych w parku to ponad 190 tysięcy metrów kwadratowych. Są spacerowe alejki, ścieżki rowerowe, miejsca na grilla czy wodny plac zabaw dla dzieci. I Ogród Japoński. I Rosarium. A Wy jak spędzacie czas w Parku Śląskim?

Dlaczego warto spędzać weekend w Parku Śląskim? Zobaczcie naszą sondę.

Park był dzieckiem swoich czasów

Może Cię zainteresować:

Od Parku Ludowego do Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku. Inspiracja w Radzionkowie i wzorzec dla Ziętka. A skąd nazwa?

Autor: Tomasz Borówka

25/06/2023

Pingwiny Humboldta w śląskim zoo

Może Cię zainteresować:

Śląski Ogród Zoologiczny: kiedyś zwierzęta przywozili marynarze, dzisiaj programy hodowlane koordynuje europejska organizacja

Autor: Grzegorz Lisiecki

25/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon