„Weltmajster" Zbigniewa Rokity już latem na deskach Teatru Korez. W obsadzie Barbara Lubos, Mirosław Neinert i Dariusz Chojnacki. Śląski dream team

Już latem na deskach Teatru Korez ma zostać wystawiona sztuka „Weltmajster" Zbigniewa Rokity. W obsadzie śląski, aktorski dream team. Fabuła? Reprezentacja Śląska w piłce nożnej gra na mistrzostwach świata. Bohaterowie mecze oglądają w śląskim szynku. Akcja dzieje się w przyszłości - kilkadziesiąt lat po 2022 roku.

Nikaj na deskach Teatru Zagłębia

Barbara Lubos, Mirosław Neinert, Robert Talarczyk i Dariusz Chojnacki w obsadzie sztuki „Weltmajster" Zbigniewa Rokity to śląski, aktorski dream team. To tak jakby na mistrzostwach świata w fusbal Ślonzoki zmontowali manszaft z Podolskim, Klose i Barosem w składzie. I o tym też będzie ta sztuka, bo Rokita zabierze nas na piłkarski mundial, w którym o majstra walczyć ma reprezentacja Śląska.

- Sztuka rozpisana jest na czwórkę aktorów. Bohaterowie siedzą w śląskim szynku i oglądają mecze. Każdy z nich kibicuje innemu śląskiemu klubowi, przez co dochodzi między nimi do konfliktów. Ostatecznie jednak razem kibicują śląskiej kadrze - zdradza Zbigniew Rokita.

Bohaterowie sztuki kibicują odpowiednio Górnikowi Zabrze (Dariusz Chojnacki), Ruchowi Chorzów (Mirosław Neinert) oraz GKS-owi Katowice (Robert Talarczyk). Mecze wraz z nimi ogląda barmanka (w tej roli Barbara Lubos), która ma swoje piłkarskie sympatie.

- Wspólne oglądanie mundialu jest pretekstem do tego, żeby poopowiadać o ważniejszych sprawach niż fusbal - przekonuje Rokita. Autor "Weltmajstra" dodaje, że szczegóły fabularne są jeszcze dopracowywane i finalna wersja sztuki na pewno będzie dla wielu zaskoczeniem.

- Dla mnie to też jest nowy świat. Teatru uczyłem się przy „Nikaj", które wystawialiśmy w Teatrze Zagłębia. Dobrze już wiem, że przy sztukach, które nie są adaptacjami Szekspira, tylko w pełni autorskimi dziełami, wizja reżysera i aktorów oraz wizja twórcy dopiero dają ostateczny kształt sztuki - mówi Rokita.

Premierę "Weltmajstra" w reżyserii Roberta Talarczyka zaplanowano na sierpień 2022 roku w ramach Letniego Ogrodu Teatralnego w Teatrze Korez.

Robert Talarczyk

Może Cię zainteresować:

"Mnie tępe Ślonzoki wkur… najmocniej. Że godajom ino po ślonsku i nie chcą się uczyć" - Robert Talarczyk o "Byku", dumie i Śląsku

Autor: Marcin Zasada

15/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Miroslaw neinert 01

Po pół roku w Chorzowie Starym godoł, jakby się tu urodził

Kolega ksiazka miroslaw neinert

Ukazała się książka "Kolega" - wywiad rzeka z M. Neinertem

Dzien matki netflix

Dariusz Chojnacki zagrał w filmie akcji "Dzień Matki"

Przelamujac fale Przemysław Jendroska teatr slaski 2

Sceniczna wersja "Przełamując fale" na deskach Śląskiego

Miss Końca Świata

Wyrzucili go z Polski 40 lat temu. Leonard Dreszer powrócił

Nick Cave

Ikona rocka w końcu u nas. Dwa razy przeszkodziła pandemia

Zbigniew Rokita

"Śląsk ma swoją żywą opowieść, która się drze na cały głos"