Wideospacer aleją Wojciecha Korfantego, główną katowicką arterią prowadzącą na północ, do Siemianowic Śląskich

Zapraszamy na wideospacer po alei Wojciecha Korfantego, głównej katowickiej arterii prowadzącej na północ, w stronę Siemianowic Śląskich, przez Koszutkę i Wełnowiec-Józefowiec. To jedna z najdłuższych katowickich ulic, licząca prawie 4 kilometry długości.

Tymoteusz Staniek
Aleja korfantego katowice

Aleja Korfantego, kiedyś nazywana Szosą Wełnowiecką, rozpoczyna się przy katowickim Rynku i ulicy Teatralnej. Numer 1 to narożna zabytkowa kamienica. Warto też zwrócić uwagę na piękny neogotycki gmach (Korfantego 3) dawnego hotelu Grand, w którym do 2018 roku znajdowało się Muzeum Śląskie. Przy al. Korfantego znajdują się też takie charakterystyczne budynki jak biurowiec Separator, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, wieżowiec mieszkalny Ślizgowiec, hotel Katowice czy Superjednostka – jeden z największych budynków mieszkalnych w Polsce.

Przy al. Korfantego znajdują się też Park Powstańców Śląskich z dwoma ważnymi dla Katowic pomnikami, Rondo imienia generała Jerzego Ziętka czy architektoniczna ikona miasta, czyli hala widowiskowo-sportowa Spodek. Pokazujemy też północną część alei Korfantego, z pętlą Słoneczną, budynkami dawnej dyrekcji koncernu Zakłady Hohenlohego, nowe budynki Wełnowca, plac Fojkisa czy wreszcie wieńczącą aleję Korfantego pętlę na placu Alfreda na granicy z Siemianowicami Śląskimi.

Giszowiec plac pod lipami

Może Cię zainteresować:

Giszowiecki Rynek, czyli plac pod Lipami. Zapraszamy na spacer po głównym placu tej dzielnicy Katowic

Autor: Katarzyna Pachelska

24/03/2024

Plac grunwaldzki katowice

Może Cię zainteresować:

Wideospacer po placu Grunwaldzkim, głównym placu dzielnicy Koszutka, otoczonym przez socrealistyczną architekturę

Autor: Katarzyna Pachelska

24/04/2024

Historyczny spacer ulicą Kościuszki

Może Cię zainteresować:

Najdłuższa w mieście. Spacer ulicą Kościuszki w Katowicach od dworca kolejowego na Wzgórze Beaty i dalej

Autor: Redakcja

25/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon