,,Wielka orkiestra... dla zwierząt". Poseł Łukasz Litewka planuje akcję charytatywną w Sosnowcu. Ma nawiązywać do WOŚP

Będzie ,,wielka orkiestra dla zwierząt"? Poseł Łukasz Litewka potwierdził krążące plotki, co do planów zorganizowania akcji charytatywnej nawiązującej do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. "Dzisiaj jest tyle schronisk w Polsce, fundacji, stowarzyszeń, które mają problemy finansowe... Wiem to najlepiej, bo znam to środowisko" - mówi parlamentarzysta Nowej Lewicy.

Lukasz litewka

Poseł Litewka, czyli ,,ten od zwierząt"

Poseł Nowej Lewicy z Sosnowca Łukasz Litewka zasłynął tym, że w czasie kampanii wyborczej, na swoich banerach umieścił ogłoszenia adopcyjne psów ze schroniska. W styczniu już jako nowy, debiutujący w Sejmie parlamentarzysta, nagłośnił akcję Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami ,,przezimuj staruszka", a na kanwie jej sukcesu ogłosił listę schronisk w województwie śląskim, z których można było przygarnąć psa na przezimowanie lub na czas nieokreślony. Popularność i zasięgi posła w mediach społecznościowych przyczyniły się do zwiększenia zainteresowania inicjatywą. Biorąc pod uwagę charytatywną działalność Litewki, niektórzy internauci zaczęli porównywać go do Jerzego Owsiaka. Czy to uprawnione skojarzenia?

- To bardzo miłe porównanie. Nie chcę pana Owsiaka kopiować, każdy ma swoją drogę. Dla mnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jest pięknym projektem, ale tak jak tutaj rozmawialiśmy z redaktorem, gdyby były rozwiązania systemowe, to WOŚP by nie musiało być w Polsce.

Wielka orkiestra dla zwierząt?

Czy będzie ,,wielka orkiestra dla zwierząt"? Litewka potwierdził pojawiające się wcześniej plotki, że zamierza zorganizować taką akcję. Ma to być ,,bardzo miła impreza, zbiórka dla ludzi i dla zwierząt". Gdzie i kiedy? W Sosnowcu na jesieni tego roku. (Interesujesz się Śląskiem i Zagłębiem? Zapisz się i bądź na bieżąco: https://www.slazag.pl/newsletter).

- Chcemy oczywiście w jakimś stopniu skopiować Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, oczywiście z naciskiem na zwierzęta. Dzisiaj jest tyle schronisk w Polsce, fundacji, stowarzyszeń, które mają problemy finansowe... Wiem to najlepiej, bo znam to środowisko. Przez wiele lat pracy z nimi widziałem jak wiele jest problemów, jak brakuje środków nawet na najprostsze rzeczy.

Zwróciliśmy się zapytaniem do biura prasowego WOŚP, co fundacja sądzi na temat takiej inicjatywy i czy nawiązywanie do swojej nazwy uważa za dobry pomysł. Niestety nie otrzymaliśmy odpowiedzi na zadane pytanie.

arkadiusz-checinski

Może Cię zainteresować:

Osobno w kraju, w Sosnowcu razem. Powstała ,,Koalicja Platformy i Lewicy dla Sosnowca". Litewka nie wystartuje przeciw Chęcińskiemu

Autor: Szymon Karpe

09/02/2024

Tajemnicze znikniecia psow w porebie 2024

Może Cię zainteresować:

W Porębie "psy rozpływają się w powietrzu"? Poseł Łukasz Litewka wszczął interwencję poselską. "Podejrzewamy najgorsze"

Autor: Szymon Karpe

29/01/2024

Gala Hanysów 2023 2

Może Cię zainteresować:

Elżbieta Okupska, Halina Mlynkova, Damian Dąbrowski i... sosnowiczanin Łukasz Litewka wśród laureatów Hanysów

Autor: Michał Wroński

12/11/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon