Wielki sukces chóru Magnificat z Czuchowa. Pierwsze miejsce na międzynarodowym festiwalu „Gaudete Barcelona”

Chórzyści z Czuchowa (Czerwionka-Leszczyny) osiągnęli w Katalonii wielki sukces na festiwalu „Gaudete Barcelona”. I to pod śląskimi barwami.

Chórzyści z Czuchowa na festiwalu w Katalonii

Chór Magnificat Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czuchowie pod dyrekcją Stefanii Szyp otrzymał zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny „Gaudete Barcelona” 2024, który odbywał się w dniach od 1-5 maja w Lloret de Mar w Hiszpanii.

W środę, 1 maja, odbyła się oficjalna inauguracja festiwalu na Placu Ratuszowym w Lloret de Mar, podczas której zaprezentowano wszystkie chóry. Łącznie w festiwalu wzięło udział ponad 400 chórzystów.

Wielki sukces chóru Magnificat

Przesłuchania konkursowe miały miejsce w kościele St. Roma. Występy chórzystów oceniało międzynarodowe jury, składające się ze specjalistów w dziedzinie muzyki chóralnej. Decyzją jury chór z Czuchowa zajął:

  • pierwsze miejsce w kategorii folklor (Złoty Dyplom)
  • drugie miejsce w kategorii sacrum (Srebrny Dyplom)

W piątek ,3 maja, chór wystąpił w katedrze św. Eulalii w Barcelonie. Chórzyści otrzymali list gratulacyjny od Konsul Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej w Barcelonie Ilony Kałdońskiej.

Podczas kilkudniowego wyjazdu mieli okazję zwiedzić najbardziej charakterystyczne miejsca Katalonii, m.in. stolicę regionu Barcelonę i Tossa de Mar, do którego popłynęli statkiem. Do Czuchowa wrócili z uśmiechami na twarzach i jak zapewniają, gotowi na kolejne konkursy.

Akademia pana kleksa kadr film 04

Może Cię zainteresować:

Katowice zadebiutowały na Netfliksie dzięki premierze "Akademii Pana Kleksa". Od 8 maja film można oglądać na całym świecie

Autor: Katarzyna Pachelska

08/05/2024

Depeche mode spodek katowice

Może Cię zainteresować:

Tu Tina Turner wywijała tuż przed stanem wojennym, a Clapton postawił się milicji. 53 lata muzyki w Spodku

Autor: Marcin Zasada

08/05/2024

Jan Kiepura

Może Cię zainteresować:

Festiwal filmów muzycznych i koncert. Już w tym tygodniu Sosnowiec zacznie świętować 122. rocznicę urodzin Jana Kiepury

Autor: Redakcja

06/05/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon