Wojciech Kałuża kandydatem PiS do sejmiku województwa śląskiego. Piecha: "Będzie na liście, zadecydują wyborcy"

Wojciech Kałuża będzie kandydatem PiS do sejmiku województwa śląskiego w okręgu nr 3. W Rozmowie Dnia Radia Piekary informację potwierdził poseł tej partii z Rybnika Bolesław Piecha. ,,Kałuża będzie na liście, zadecydują wyborcy" - mówił poseł PiS.

UMWŚ
Wojcich Kałuża

,,Sukcesem zawsze jest wygrana"

Marcin Zasada pytał Bolesława Piechę m.in. o zbliżające się wybory samorządowe i strategię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Poseł PiS przyznał, że biorąc pod uwagę specyfikę współczesnych trendów w polityce i mediach, być może przyszedł czas na poważniejsze zmiany w partii i na jej ,,odmłodzenie". Główną propozycją PiS w województwie śląskim będzie dokończenie inwestycji. W tym kontekście wymienił m.in. kolej szybkich prędkości. Jaki wynik byłby dla PiS satysfakcjonujący? (Interesujesz się śląską polityką? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter).

- Sądzę, że sukcesem zawsze jest wygrana, która toczy się na różnych frontach. Z jednej strony są to radni, którzy tworzą siłę ustawodawczą dla społeczności w danej gminie, z drugiej strony to wójtowie, burmistrzowie, prezydenci. Tu już sprawa jest inna, bo to wybory jeden na jeden. Wydaje mi się, że wcale nie będzie tak źle - mówił poseł PiS.

Wojciech Kałuża na liście PiS do sejmiku

Czy na listach PiS znajdzie się radny Wojciech Kałuża, który swego czasu zapewnił PiS-owi większość w sejmiku, przechodząc na stronę tej partii zaraz po wyborach z Koalicji Obywatelskiej? - Będzie jego nazwisko - odpowiedział Bolesław Piecha. Jak dodał, to wyborcy rozstrzygną, czy Wojciech Kałuża jest wzmocnieciem listy PiS, czy raczej obciążeniem. Jako mieszkaniec Żor Kałuża będzie kandydatem do sejmiku w okręgu nr 3, obejmującym Żory, Rybnik, Jastrzębie Zdrój oraz powiaty mikołowski, raciborski, rybnicki i wodzisławski. W ostatnich wyborach uzyskał 25 109 głosów. ,,Jedynką" PiS w tym okręgu będzie jednak najprawdopodobniej radny Rybnika Łukasz Dwornik, więc Kałuży przypadnie drugie bądź trzecie miejsce na liście.

Piecha nie chciał zdradzić szczegółów co do obsady miejsc na listach PiS do sejmiku województwa śląskiego. 4 marca minie czas na rejestrację list kandydatów.

- Zarząd wojewódzki przedstawi określone propozycje kandydatów i centrala partii. To nie jest zabawa, partia też musi decydować o tych osobach, które będą startować i reprezentować nas później w sejmiku województwa śląskiego - dodał Bolesław Piecha.
Ewa Surowiec - Teraz Bytom

Może Cię zainteresować:

Ewa Surowiec: pierwsza kobieta w stawce o prezydencki urząd w Bytomiu

Autor: Daniel Lekszycki

25/02/2024

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do katowickiej Rady Miasta

Może Cię zainteresować:

„Od węgla do atomu” – Ministerstwo Przemysłu wkrótce zaczyna pracę w Katowicach. A Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów na radnych

Autor: Redakcja

24/02/2024

Kostempski Beger

Może Cię zainteresować:

W Świętochłowicach jak w... USA. Obecny prezydent zmierzy się z poprzednikiem. „Powrotu do przeszłości nie będzie”

Autor: Szymon Karpe

24/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon