Wójcik do Marcina Krupy: "W Katowicach powinien być inny prezydent". Poszło o uruchomienie syren alarmowych

Decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, w niedzielę 10 kwietnia w całym kraju miały zostać uruchomione syreny alarmowe. Powód? 12 rocznica katastrofy smoleńskiej. Wielu samorządowców zbuntowało się przeciwko tej decyzji. Wśród nich był prezydent Katowic Marcin Krupa. Został za to skrytykowany przez ministra Wójcika, który stwierdził, że w mieście powinien rządzić inny prezydent.

Michał Wójcik

Minister Michał Wójcik chciałby decydować o tym, kto rządzi w Katowicach. Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry stwierdził na Twitterze, że w stolicy województwa śląskiego powinien być inny prezydent. Wójcikowi nie spodobało się, że Marcin Krupa, podobnie jak samorządowcy w wielu miastach w Polsce, sprzeciwił się decyzji MSWiA dotyczącej uruchomienia syren alarmowych rano 10 kwietnia. Syreny miały zawyć w związku z 12. rocznicą katastrofy smoleńskiej.

Do bojkotu tej decyzji przyłączyli się prezydenci m.in. Rudy Śląskiej, Bytomia, Piekar Śląskich czy Gliwic.

Wołosz

Może Cię zainteresować:

Mariusz Wołosz o teście syren: To był bardzo nieprzemyślany ruch, dlatego w Bytomiu panowała cisza

Autor: Patryk Osadnik

11/04/2022

Syreny w Katowicach. Wycie słychać do dzisiaj

Nie wszędzie jednak w niedzielę rano była cisza, bo chociażby w Katowicach syreny i tak zawyły, bo zostały uruchomione przez służby wojewody śląskiego.

- W Katowicach Ukraińcy, którzy uciekli do nas przed wojną, niestety usłyszeli dziś w kilku punktach miasta syreny alarmowe. Była to dla nich ogromna trauma i powrót najgorszych wspomnień, gdy sygnał alarmowy zwiastował bomby spadające na ich domy i śmierć wielu ludzi - napisał w niedzielę Marcin Krupa. - To bardzo przykre, że doraźne interesy polityczne stały się ważniejsze niż tragedia blisko dwóch milionów Ukraińców - dodał Krupa.

Sygnał syreny alarmowej w Katowicach był słyszalny w Katowicach około 3 minut, ale wycie ministra Wójcika słychać aż do dzisiaj. Były wiceminister sprawiedliwości, a obecnie minister-członek rady ministrów skrytykował Marcina Krupę.

- Pogubił się Pan i zawiódł wielu Mieszkańców tego wyjątkowego miasta. W Katowicach powinien być inny prezydent, tyle w temacie - napisał Wojcik.

Bliski współpracownik Zbigniewa Ziobry jeszcze w sobotę atakował wszystkich samorządowców, którzy nie chcieli włączenia syren.

- Rozumiem, że nie będzie wolno też włączyć w rocznicę Powstania Warszawskiego. Chore. Ludzie was rozliczą - grzmiał były wiceminister sprawiedliwości.

Andrzej Kotala był jednym z tych samorządowców którzy nie chcieli uruchamiać syren

Może Cię zainteresować:

Samorządowcy protestowali, a wojewoda i tak uruchomi syreny? „Nasz system ostrzegania jest zintegrowany z WCZK w Katowicach”

Autor: Redakcja

09/04/2022

Krystyna Bochenek była między innymi wicemarszałkiem Senatu

Może Cię zainteresować:

W 12. rocznicę katastrofy smoleńskiej Krystynę Bochenek wspomina Teresa Semik. „Tam na miejscu chciała dotknąć tej ważnej i bolesnej dla Polski historii”

Autor: Teresa Semik

10/04/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon