Wspólna lista opozycji w wyborach? Prezydent Sosnowca: "Doświadczenie mówi mi, że to mało prawdopodobne"

Uważam, że gotowi do wyborów będziemy dopiero wtedy, kiedy w najmniejszej miejscowości województwa śląskiego mieszkańcy będą znać swojego kandydata i z nim porozmawiają - powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński w „Rozmowie Dnia” Radia Piekary.

Tak dla polski porozumienie w senacie

W przestrzeni publicznej pojawiają się kolejne sondaże dotyczące zbliżających się wyborów do Sejmu i Senatu. Jeden z nich, przygotowany na zlecenie Super Expressu, dał liście zjednoczonej opozycji niemal 50 proc. poparcia i pewne zwycięstwo.

W poniedziałek, 30 maja, w „Rozmowie Dnia” Radia Piekary prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński tonował jednak nastroje i przekonywał, że nie ma powodów do strzelania korkami z szampana.

- Nie warto nawet otwierać piwa, a co dopiero szampana. Szampana otwiera się dopiero po wygranych wyborach - powiedział Arkadiusz Chęciński. - Uważam, że gotowi do wyborów będziemy dopiero wtedy, kiedy w najmniejszej miejscowości województwa śląskiego mieszkańcy będą znać swojego kandydata i z nim porozmawiają. Nie będziemy gotowi, mając poparcie w Sosnowcu i Katowicach, ale będziemy gotowi, mając poparcie właśnie tam pod Zawierciem i Żywcem - wyjaśnił.

Jego zdaniem wspólna lista opozycji to dobry pomysł, ale doświadczenie podpowiada mu, że to mało prawdopodobne. Zwłaszcza w przypadku pogodzenia np. liderów Platformy Obywatelskiej i Razem Adriana Zandberga, których poglądy są od siebie bardzo dalekie.

Arkadiusz Chęciński zdradził również, że Ruch „Tak dla Polski!” nie planuje wystawiać własnej listy w wyborach do Sejmu i Senatu, co innego jeśli chodzi o wybory do sejmików wojewódzkich. Tam możemy spodziewać się przedstawicieli lokalnych struktur „Tak dla Polski!”.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Michał Gramatyka

"Nikt w Polsce nie chce wspólnej listy opozycji"

Bolesław Piecha

"Rządzimy od kryzysu do kryzysu". Szybsze wybory mało realne

Saluga1

Wspólna lista opozycji? "Na razie to tylko postulat PO"

Wójt i burmistrz Włodowic 1

Tu wójt w jedną noc stał się burmistrzem. Najmłodsze miasto

Rafał Piech

Po kolejnych dawkach "preparatu" będą nam wszczepiać czipy

Zbiórka darów dla Ukrainy

"Samorządowcy się nauczyli siedzieć na krzesełku"

Tak Dla Polski Śląskie

Prezydenci ze Śląska i Zagłębia mają ruch. "To samoobrona"