Wszystko co powinniście wiedzieć, o ofercie KŚ - SENIOR 60+

Koleje Śląskie nie zatrzymują się w miejscu, tylko stale rozwijają swoją ofertę i bardzo dobrze! W efekcie pasażerowie mogę korzystać z dodatkowych udogodnień, a także ciekawych zniżek, które uprawniają ich do zakupu tańszych biletów. Dobrym przykładem jest najnowsza oferta spółki, czyli SENIOR 60+. Naturalnie nasuwa się pytanie, na czym polega? Szczegóły poniżej.

Image00004

Oferta SENIOR 60+ - na czym polega?

Dobre pytanie. Oferta Kolei Śląskich - SENIOR 60+ kierowana jest do tych osób, które ukończyły 60 lat i nie posiadają innych ustawowych ulg (np. nie nabyły jeszcze praw emerytalnych). I tak rodzi się pytanie, jakie bilety mogą nabyć pasażerowie w ramach oferty? A no:

  • bilety jednorazowe na przejazd w jedną stronę lub „tam i z powrotem”,
  • bilety miesięczne odcinkowe imienne na przejazdy „tam i z powrotem”.

Gdzie zakupić bilet w ramach oferty SENIOR 60+?

Opcji jest kilka. Z jednej strony bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można kupić w punktach odprawy lub biletomatach, a także przez elektroniczne kanały sprzedaży. Warto podkreślić, że zakupu biletu można dokonać najwcześniej na 14 dni przed datą planowanego wyjazdu lub przed pierwszym dniem ważności biletu imiennego miesięcznego. Z drugiej strony, bilety w ramach oferty SENIOR 60+ można nabyć bezpośrednio na pokładzie pociągu u drużyny konduktorskiej. Oczywiście wyłącznie w dniu planowanego wyjazdu lub w pierwszym dniu ważności biletu imiennego miesięcznego.

Ile kosztują bilety?

Ceny jednorazowych biletów na przejazdy taborami Kolei Śląskich w ramach oferty SENIOR 60+ rozpoczynają się już od 3,94 zł (3,56 zł – kanały elektroniczne i biletomaty) na trasie do 5 km. W efekcie senior podróżujący na trasie Katowice – Wisła Głębce, który wybierze opcję „tam i z powrotem” może zaoszczędzić prawie 10 zł, oczywiście w stosunku do biletu normalnego.

Podobnie sprawy się mają z biletami imiennymi miesięcznymi, które przydadzą się np. seniorom aktywnym zawodowo. Takim sposobem podróżujący na trasie Gliwice – Katowice – Gliwice (tj. odległość 27 km) koszt biletu wyniesie 192,15 zł (173,86 zł – kanały elektroniczne i biletomaty). Osoby zainteresowane ofertą SENIOR 60+ więcej informacji na jej temat znajdą na oficjalnej stronie Kolei Śląskich.

Koleje Śląskie – by podróżowało się lepiej i bezpieczniej
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | TWITTER

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zdjęcie Główne 1

Najlepsze inwestycje mieszkaniowe na Śląsku. Sprawdź!

KŚ grafika

Koleje Śląskie i oferta specjalna dla Honorowych Dawców Krwi

Concentrix otwiera trzecią lokalizację w Polsce i tworzy setki nowych miejsc pracy

Concentrix otwiera trzecią lokalizację w Polsce

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Jak skutecznie obniżyć rachunki za prąd w firmie?

Zdjęcie główne Portale

„Czyste Powietrze” czy „Mój Prąd” – którą dotację wybrać?

Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich Treść Dodatkowe ustawienia Ustawienia specjalne SEO Tytuł Maksymalna liczba znaków: 80  Już 24 lutego startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich Tytuł SEO Już 24 lutego startuje II edy

Startuje II edycja Festiwalu Restauracji Śląskich

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?

Dlaczego warto zdecydować się na fotowoltaikę?