Wycieczka na Nikiszowiec. Gdzie warto się zatrzymać, żeby zrobić zdjęcie?

Weekend. Bez sensu siedzieć w domu. Można wybrać się na przykład na najbardziej rozpoznawalne osiedle górnicze na Górnym Śląsku - na Nikiszowiec. Chcecie mieć ciekawe zdjęcie z tej wycieczki? Nie ma problemu. Oto kilka miejsce, w których warto zapozować (My nie pozowaliśmy, to już wasze zadanie).

Nikiszowiec to jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji Katowic. Górnicze osiedle zaprojektowali kuzyni Emil i Georg Zillmannowie dla robotników z ówczesnej Kopalni Giesche (Wieczorek). Powstawało w latach 1909-1919. Do dziś zachwyca swoim przemyślanym układem, ceglanymi murami z mnóstwem ciekawych detali architektonicznych, a także charakterystycznymi czerwonymi oknami.

Planujecie wycieczkę na Nikiszowiec i chcecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie? W galerii zdjęć znajdziecie kilka propozycji, gdzie warto się ustawić, żeby wyszło dobrze. Musicie jednak pamiętać, że Nikiszowiec to nie muzeum. Tak, tam naprawdę mieszkają ludzie. Dlatego uszanujcie ich spokój i prywatność, zwłaszcza na podwórkach.

Na Nikiszowcu zjecie dobry obiad i wypijecie dobrą kawę (Śląska Prohibicja, MAOLA i Cafe Byfyj). Historię tego miejsca pomogą wam poznać tablice informacyjne lub lokalni przewodnicy, których znajdziecie m.in. w Fabryce Inicjatyw Lokalnych (kontakt TUTAJ).

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon