Wypadek na A1 w Piekarach Śląskich. Osobówka została zmiażdżona przez ciężarówki

Na autostradzie A1 w Piekarach Śląskich doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Samochód ciężarowy najechał na tył osobówki i oba pojazdy uderzyły w tył poprzedzającej ciężarówki. Kobieta kierująca samochodem zmarła na miejscu. Policja poszukuje świadków zdarzenia.

Do wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich. Po godzinie 13 piekarscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów ciężarowych i osobówki. Droga w stronę Gliwic została całkowicie zablokowana.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem ciężarowym scania najechał na tył osobowego forda, a następnie oba pojazdy uderzyły w naczepę poprzedzającego samochodu ciężarowego. Przeprowadzone badania wykazały, że kierujący pojazdami ciężarowymi byli trzeźwi - tłumaczy sierż. szt. Łukasz Czepkowski, oficer prasowy KMP w Piekarach.

Oficer prasowy dodaje, że została pobrana krew w celu wykluczenia spożycia środków odurzających przez kierowców. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, obecny był również biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i techniki samochodowej. Dodatkowo piekarscy policjanci proszą o kontakt osoby, które były świadkiem tego zdarzenia pod numer 47 85 322 00.

Kilkanaście godzin utrudnień

Na miejscu pracowało 5 zastępów straży pożarnej. Wezwana została również karetka pogotowia i śmigłowiec LPR. Niestety 22-letniej kobiety nie udało się uratować. Jak informuje nas Łukasz Czepkowski, kobieta była mieszkanką powiatu kieleckiego. Ranny kierowca ciężarowej scanii został przewieziony do szpitala.

Utrudnienia na miejscu zdarzenia trwały od godziny 13. Po godzinie 20 laweta przetransportowała zmiażdżony samochód osobowy. Prace na tym odcinku zostały zakończone po godzinie 23.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon