Wzmożone patrole policji na drogach w woj. śląskim. Akcja drogówki na „majówkę”

Jak co roku, długi weekend majowy to czas wyjazdów i spotkań. To także czas, kiedy policjanci w zwiększonej liczbie czuwają nad bezpieczeństwem podróżnych. Nie inaczej jest w tym roku na drogach w woj. śląskim.

Śląska Policja
Policjanci ruchu drogowego w akcji

Akcja drogówki rozpoczęła się już w piątek, 29 kwietnia 2022 r., i potrwa aż do końca "majówki". Podczas prowadzonych działań policjanci ruchu drogowego częściej niż zwykle, patrolują drogi w woj. śląskim czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących kierowców. W ostatnich trzech latach na śląskich drogach w trakcie majowego długiego weekendu, doszło do 55 wypadków, w których zginęło 7 osób, a 74 zostały ranne.

Brak litości dla pijanych kierowców

Mundurowi sprawdzają, czy kierowcy poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Stróże prawa kontrolują także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach. – Na pobłażliwość nie mają co liczyć pijani i kierowcy rażąco naruszający przepisy ruchu drogowego – informują policjanci.

Na radarze także motocykliści

Drogówka zwraca też uwagę na kierowców jednośladów. – Oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, a kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy stosowali do obowiązujących przepisów i limitów prędkości – apelują mundurowi.

Policjanci prowadząc kontrole drogowe zwracają przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo. Ważne jest, żeby pamiętać z prędkością dostosowaną do warunków jakie panują na drodze.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

DTŚ

Grupa dzieci biegnąca DTŚ. Nie do wiary? Nagranie kierowcy

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców