Yasin stracił trzech siostrzeńców w trzęsieniu ziemi. Wraca do Turcji, aby uratować matkę

Yasin Yabaci stracił trzech siostrzeńców w tragicznym trzęsieniu ziemi w Turcji. Teraz wraca do kraju, żeby wywieźć mamę w bezpieczne miejsce. Na samolot do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach przyjechał kilka godzin wcześniej.

Patryk Osadnik
Yasin Yabaci w Pyrzowicach

Yasin Yabaci pracuje jako kierowca ciężarówki. Do Polski przyjechał cztery miesiące temu. Tutaj w środku nocy obudził go telefon z informacją o tragicznym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło jego rodzinne strony, czyli Kahramanmaraş w Turcji.

- Na początku nie mogłem się z nikim skontaktować. Po czasie dowiedziałem się, że straciłem trzech moich siostrzeńców. Wszyscy liczymy straty wśród swoich rodzin i bliskich. Moja żona i dzieci są bezpieczne w Ankarze, ale moja mama jest w okolicy Kahramanmaraş, Ma 85 lat i potrzebuje pomocy - opowiada Yasin.

W środę, 8 lutego, Yasin przyjechał do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach. Kilka godzin przed wylotem do Antali czekał w Terminalu A na samolot. Wraca do domu, żeby wywieźć mamę w bezpieczne miejsce, a później nadal pomagać w ewakuacji ludzi z zagrożonego rejonu.

- Nadal nie mogę w to uwierzyć. Większość ludzi w mojej rodzinnej wiosce zginęła - podkreśla.

- W imieniu wszystkich Turków dziękuję. Dziękuję ludziom z całego świata, którzy zaangażowali się w Pomoc. Dziękuję Polakom. Widziałem w mediach strażaków z Polski, którzy polecieli na miejsce. Mam nadzieję, że taka katastrofa już nigdzie się nie powtórzy. Nadzieja w Bogu... - powiedział Yasin.

W środę, 8 lutego, o godz. 14.00 liczba potwierdzonych ofiar trzęsienia ziemi w Turcji oraz Syrii to aż 11 tys. osób. Według Światowej Organizacji Zdrowia może ona jeszcze kilkukrotnie wzrosnąć.

Trzęsienie ziemi w Turcji

Może Cię zainteresować:

Ratownicy górniczy z PGG polecą do Turcji. Pomogą w poszukiwaniach osób uwięzionych pod gruzami

Autor: Martyna Urban

07/02/2023

Marsz Autonomii 2022 65

Może Cię zainteresować:

Jerzy Gorzelik: Kadyrow chce zasiać ferment na Śląsku. Kreml już próbował tego w Katalonii

Autor: Arkadiusz Nauka

08/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon