Zabytki industrii i muzyka elektroniczna? CARBON Silesia Festival już 14 i 15 czerwca w Zabrzu

Już 14 i 15 czerwca 2024 r. industrialna przestrzeń Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu stanie się miejscem, gdzie dźwięki muzyki elektronicznej połączą się z zabytkową architekturą. Na CARBON Silesia Festival 2024 będzie można zobaczyć i usłyszeć ponad 40 zagranicznych i polskich artystów. Ale to nie wszystko – na słuchaczy czekać będzie też wiele atrakcji około festiwalowych. Zobaczcie, co przygotowali dla was organizatorzy IV edycji CARBON Silesia Festival!

CARBON Silesia Festival
CARBON Silesia Festival

Dwa dni z muzyką elektroniczną

CARBON Silesia Festival to festiwal muzyki elektronicznej, który łączy zabytkową architekturę Sztolni Królowa Luiza z mocnymi, klubowymi brzmieniami. Na czterech scenach można będzie usłyszeć gwiazdy światowej sceny elektronicznej i klubowej. Line-up otwierają tacy artyści jak Röyksopp, Vitalic, NTO czy GusGus, którzy wystąpią na głównej scenie festiwalu - LIPTON MAIN STAGE. Poza nimi, zobaczymy także m. in. Goldie, Catz ‘n Dogz, Luke’a Alessi, Musumeci, Nick Curly, Radio Slave, Rex The Dog czy Zero T w kolaboracji z Medic MC

Nie zabraknie też rodzimych artystów. Podczas czwartej edycji CARBON Silesia Festival wystąpią między innymi Beskres, Charlie, Edvvin, Harland, IKARVS, Jazxing, Jeszcze, Kovvalsky, Kuba Sojka, Last Robots, MKO, Mniam Collective, Nuarrrrr, Ptakova, Ros Addiction, SARAPATA, Tom Encore, Virtual Geisha, We Draw A, Weikum oraz Zamilska.

Festiwal pełen inicjatyw

CARBON Inicjatywy to seria wydarzeń około festiwalowych, które będą dostępne dla uczestników CARBON Sielsia Festival w ramach zakupionego karnetu lub, w wybranym zakresie, w mediach społecznościowych i na stronie www wydarzenia. Na zainteresowanych techniczną stroną tworzenia muzyki elektronicznej czeka CARBON Academy, czyli hub edukacyjny, którego celem jest szerzenie wiedzy w zakresie szeroko pojętej muzyki elektronicznej, produkcji muzycznej oraz technik miksowania. CARBON Academy przybliży uczestnikom także aspekty życia zawodowego ludzi związanych z branżą muzyczną. W ramach akademii miłośnicy muzyki klubowej będą mogli wziąć udział w panelach i warsztatach prowadzonych przez zawodowych muzyków.
Na festiwalu znajdzie się miejsce nie tylko dla muzyki, ale także dla sztuk wizualnych. Na CARBON Art Zone będzie można zobaczyć twórczość takich artystów jak Małgorzata Skrzypczyk i Andrzej Kroczyński. CARBON Art Zone to inicjatywa współtworzona przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu.

Swoje umiejętności zaprezentują także nowe twarze muzyki elektronicznej. Fresh Faces to inicjatywa, która wystartowała już w 2023 roku przy okazji III edycji CARBON Silesia Festival. W tamtym roku udział mogli wziąć jedynie adepci szkoły DJ-skiej. Teraz scena Fresh Faces otwiera się dla każdego, kto zaaplikuje w zgłoszeniu. Więcej na https://www.carbonfestival.pl/fresh-faces

Muzyka elektroniczna i historia idą ramię w ramię

Uczestnicy festiwalu będą mieli możliwość zwiedzenia muzeum Sztolni Królowa Luiza. Na zwiedzających czekają między innymi 60 tonowa sprężarka z 1912 roku, wciąż sprawna maszyna parowa o mocy 2 tysięcy koni mechanicznych z 1915 roku czy Maszynownia szybu Prinz Schonaich, gdzie niegdyś sterowano maszyną parową!
Miłośników muzyki elektronicznej czeka moc atrakcji. Jeżeli chcecie wziąć udział, to musicie się spieszyć, bo bilety i karnety sprzedają się jak świeże bułeczki.

Więcej o CARBON Silesia Festival możecie dowiedzieć się na stronie www wydarzenia: https://carbonfestival.pl/

Slaska scena mlodych4

Może Cię zainteresować:

Śląska Scena Młodych, czyli "Mały Książę" w wykonaniu amatorów

Autor: Jacek Skorek

05/06/2024

Place zabaw w gminie Świerklaniec

Może Cię zainteresować:

Gmina Świerklaniec szykuje się na wakacje. Odświeża place zabaw dla najmłodszych

Autor: Urszula Gołkowska

05/06/2024

Kulik 1

Może Cię zainteresować:

Grzegorz Kulik laureatem Śląkfy, czyli nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki. Został obwołany Twórcą Roku

Autor: Katarzyna Pachelska

05/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon