Zachwycający widok na tonące w zieleni Katowice z nowego biurowca DL Tower w Wełnowcu

Trzeba było dopiero wejść na dach nowego, 55-metrowego, biurowca DL Tower w dzielnicy Wełnowiec, by przekonać się na własne oczy, jak dużo zieleni jest w północnej i centralnej części Katowic. Zobaczcie, co widać z tej perspektywy.

Niedawno oddano go do użytku, a już udało nam się wejść na sam szczyt liczącego 55 metrów wysokości nowego biurowca DL Tower przy al. Korfantego w dzielnicy Wełnowiec. To najwyższy budynek w tej dzielnicy. Choć wysokością ustępuje pobliskiej wieży telewizyjnej w Siemianowicach Śląskich i biurowcom w centrum Katowic - .KTW II, Global Office Park oraz wieżom Stalexportu, to jest położony na wzniesieniu, i dlatego rozciąga się z niego tak genialny widok.

Obłędny widok na północną i centralną część Katowic

Biurowiec w kształcie trójkąta ma 12 pięter, dodatkowe piętro techniczne, i dach na wysokości 14. piętra. Jest pierwszym z trzech, które mają stanąć na działce inwestora, DL Invest.

Więcej: Dwie nowe wieże biurowe powstaną w Wełnowcu, przy al. Korfantego, w ciągu 3 lat, tuż przy DL Tower

Z dachu biurowca jak na dłoni widać cały Wełnowiec. Wrażenie robi olbrzymi teren po dawnej cynkowni, gdzie - jak ogłaszano dwa lata temu - ma powstać nowa dzielnica pod nazwą Nowy Wełnowiec.

Więcej: W Katowicach powstanie ekologiczne osiedle Nowy Wełnowiec

Widać też kościół św. Józefa Robotnika, wysokie bloki przy Józefowskiej, zakłady przemysłowe w Wełnowcu, w oddali - osiedla w Bytkowie oraz Górę Dorotkę w Będzinie. Na horyzoncie rozpościera się olbrzymia zielona płaszczyzna Parku Śląskiego. Można wśród drzew nawet zauważyć koronę Stadionu Śląskiego. Pięknie odcina się też Osiedle Tysiąclecia, ze swoją zwartą białą zabudową.

Katowickie city rośnie jak na drożdżach

Patrząc na południe, oczywiście uwagę zwraca czarny biurowiec a la Tetris, czyli .KTW II, najwyższy budynek Katowic, mierzący 134 metry.

Więcej: Najwyższy budynek Katowic, .KTW II, ma już pozwolenie na użytkowanie. To finał 6-letniego projektu budowy kompleksu .KTW

Wysokością wyróżniają się też dwie 100-metrowe wieże Global Office Park (rośnie przy nich trzecia, gdzie będą mieszkania na wynajem) oraz biurowiec Altus. Wieże Stalexportu z lat 80., które przez lata dzierżyły palmę pierwszeństwa jako najwyższe budynki Katowic, dziś prezentują się dość skromnie na tle młodszej konkurencji.

W niedużej odległości od DL Tower powstaje kilka nowych obiektów: widać np. otoczony żurawiami pierwszy apartamentowiec osiedla Atal Sky+ przy Pętli Słonecznej. Więcej: Zmienia się krajobraz przy Pętli Słonecznej. Rośnie pierwszy z sześciu wysokich apartamentowców nowego osiedla

Z DL Tower widać też, jak zielona jest ta część Katowic. Wręcz tonie w zieleni (nie licząc pustej przestrzeni po cynkowni). Z dołu nie wygląda to aż tak spektakularnie jak z góry, trzeba przyznać.

ZOBACZ TEŻ:

Promenada nad Rawą tak wyglądała

Może Cię zainteresować:

Mieszczuchy pragną drzew. Projektanci i budowniczy Katowic dobrze o tym wiedzieli

Autor: Tomasz Borówka

07/05/2022

Pomnik Powstańców Śląskich, Katowice

Może Cię zainteresować:

Spodek ma 51 lat! Zobaczcie, jak wyglądały Katowice bez Spodka i jak budowano ten niezwykły obiekt

Autor: Katarzyna Pachelska

08/05/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rynek w Chorzowie bez estakady

Tak wyglądałby chorzowski rynek bez estakady

Katowice Jurand Jarecki22

Nowe Katowice na niepublikowanych zdjęciach z lat 60-70

Szyb Franciszek Ruda Śląska

Szyb Franciszek w Rudzie Śląskiej jako living museum

Parking, Strefa Kultury

Parking wielopoziomowy w Strefie Kultury. Jest wniosek

Hulajnoga elektryczna

Parkingi na hulajnogi w Tychach?

Muzeum Walki i Zwycięstwa

50 lat temu Katowice marzyły o muzeum, jakiego nie miał nikt

Górny Śląsk Tarnowskie Góry

Dwa miejsca na Śląsku, w których zapragniesz zamieszkać