Zakończenie wakacji z… Panteonem Górnośląskim w Katowicach. Wśród atrakcji wata cukrowa i popcorn

Otwarcie Panteonu Górnośląskiego odbyło się 19 czerwca 2022 w Katowicach, wieńczyło obchody setnej rocznicy przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Data zbiegła się również z rozpoczęciem wakacji 2022. Teraz na zakończenie odbędzie się rodzinny festyn.

Panteon Górnośląski

„Pożegnanie wakacji z Panteonem” pod taką nazwą w ostatnie weekendy wakacji odbędą się rodzinne festyny. Pierwsza impreza rozpocznie się w weekend 20 i 21 sierpnia i będzie obejmowała kolejne weekendy: 27 i 28 sierpnia oraz 3 i 4 września 2022 r. W soboty atrakcje będą dostępne od godziny 12.00 do 17.00 natomiast w niedziele od 13.00 do 17.00.

Festynowe atrakcje przed katowicką archikatedrą

– Będzie wiele darmowych atrakcji m.in.: dmuchańce, wata cukrowa i popcorn, zaplatanie warkoczyków i wykonywanie brokatowych tatuaży, gry i konkursy. Impreza odbędzie się przed głównym wejściem do Panteonu Górnośląskiego od ulicy Wita Stwosza – zapewniają organizatorzy.

Festynowe atrakcje z pewnością przyciągną rodziny z dziećmi, zresztą podobnie jak Panteon Górnośląski. Opinie o merytorycznej wartości samej wystawy są najczęściej krytyczne lub bardzo krytyczne.

Panteon Górnośląski to nudna wystawa w piwnicach katowickiej archikatedry, która ucieszy głównie dzieci. Tyle tam przycisków, kolorowych filmików, migocących świateł i jeszcze mogą się dowiedzieć, jak bezpiecznie jeździć na motorze (są specjalne animacje), a także jak gryfnie godać i rachować – pisała dla portalu Ślązag.pl Teresa Semik w pierwszej recenzji Panteonu.

Panteon Górnośląski

Może Cię zainteresować:

Ogromne zainteresowanie Panteonem Górnośląskim. Darmowe zwiedzanie wystawy przedłużone

Autor: Arkadiusz Nauka

25/07/2022

Panteon górnośląski

Może Cię zainteresować:

Teresa Semik: Panteon od środka? Natłok nazwisk, banalne życiorysy, brak scenariusza. Zmarnowana szansa

Autor: Teresa Semik

20/06/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon