Zalety pożyczek online i związane z nimi ryzyko

Pożyczki online często są przedstawiane jako świetna alternatywa dla kredytów gotówkowych w bankach. Istotnie, mają w porównaniu z nimi sporo zalet. Warto jednak znać ryzyko związane z pożyczaniem pieniędzy przez Internet. Dziś postaramy się więc przedstawić zalety i wady pożyczek online. Zapraszamy do przeczytania dzisiejszego artykułu!

20240104133856 gceda25014085312fc4f5fddd70725b099372774b076527200d8cf1c52f619a40da0d60ed77a2b614aa95c183629a29d13ed1a2ac660722418af1ebd506620a17 640 jpg

Co to jest pożyczka online?

Chcąc pożyczyć pieniądze, coraz częściej decydujemy się na skorzystanie z pożyczki online. Najczęściej są udzielane przez firmy pozabankowe. W porównaniu z kredytami bankowymi jest to dość szybki i dostępny dla wielu osób sposób na pożyczenie pieniędzy. Formalności jest znacznie mniej, a cały proces przejdziemy bez wychodzenia z domu. W przeciwieństwie do banków, firmy pożyczkowe nie będą wymagały dostarczenia wielu dokumentów, czy nieskazitelnej historii kredytowej.

Zwykle pożyczki online są oferowane przez instytucje pożyczkowe, które niemal w 100% działają przez Internet. Pozwala im to ograniczyć koszty działalności, co przekłada się na dobre warunki dla klientów. Nic więc dziwnego, że pożyczki online stały się tak wartościową alternatywą dla kredytów i pożyczek stacjonarnych.

Największe zalety pożyczki online

Wspomnieliśmy już o tym, co wyróżnia pożyczki online. Możemy szukać takich ofert w sieci - prawie każda firma pożyczkowa ma dziś stronę www z aktualną ofertą. Po znalezieniu najbardziej atrakcyjnej propozycji składamy wniosek o pożyczkę. To też odbywa się w 100% przez Internet, bez wychodzenia z domu, czy wykonywania telefonów. Weryfikacja tożsamości wnioskodawcy odbywa się na różne sposoby, na przykład:

  • wykonując przelew online
  • logując się do bankowości elektronicznej
  • przesyłając skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości

Jakie dokumenty są wymagane do złożenia wniosku pożyczkowego? Pożyczki online są bardzo proste, a formalności najczęściej są ograniczone do minimum. Nie musimy więc myśleć o zaświadczeniu o zatrudnieniu, wyciągach z konta, czy nawet zgodzie współmałżonka. Minimalna liczba niezbędnych dokumentów pozytywnie wpływa na czas potrzebny do wypłaty środków z pożyczki. Od wyszukania najlepszej oferty, przez wypełnienie

Wygoda i szybkość działania pożyczek online bez dwóch zdań są ich dużymi plusami. Nie sposób jednak pominąć także dużej przyznawalności. Pożyczki przez Internet są dostępne także dla osób z gorszą zdolnością kredytową lub ze słabą historią kredytowa. Jak przeczytamy w serwisie super-pożyczka.pl pożyczki online są dostępne prawie dla każdego!

Czy pożyczka online jest ryzykowna?

Otrzymanie pożyczki online jest możliwe przez prawie każdego. Wystarczy spełnić podstawowe wymagania, aby móc cieszyć się z pieniędzy, które wkrótce otrzymamy w formie przelewu na konto. Niskie wymagania od wnioskodawców niosą jednak za sobą pewne ryzyko. Musimy dobrze ocenić, czy mamy możliwości finansowe do późniejszej spłaty zobowiązania. To istotne szczególnie w przypadku pożyczek na nieco większe sumy, w których miesięczna jest wysoka. Ciężko nazwać to jednak dużym ryzykiem. Ostatecznie to my pożyczamy środki od firmy pożyczkowej.

Warto natomiast pamiętać o terminowej spłacie zobowiązania. W przypadku pożyczek online musimy pamiętać, że spóźnienie z płatnością raty może się wiązać z karą finansową. Podobne warunki są jednak także w przypadku innych zobowiązań, jak kredyty gotówkowe i inne.

Gdzie szukać najlepszych ofert pożyczek przez Internet?

Można na własną rękę poszukać pożyczek online. Informacje na temat warunków pożyczki znajdziemy zwykle już na stronie głównej pożyczkodawcy. Możemy więc w dość łatwy sposób zestawić ze sobą oferty różnych firm. Jest to jednak dość czasochłonne, mogą nas też ominąć świetne promocje, jeśli akurat nie odwiedzimy strony oferującego je pożyczkodawcy.

Z tego względu warto zdać się na doświadczenie ekspertów. Regularnie tworzą zestawienia z ofertami pożyczek online. Taki ranking pozwoli w mgnieniu oka porównać wszystkie najlepsze propozycje na rynku pożyczkowym. Pamiętaj, aby korzystać przy tym z rzetelnego źródła wiedzy - porównywarki pożyczek niezwiązanej z żadnym pożyczkodawcą.

Kto może skorzystać z pożyczki online?

Jak już wspomnieliśmy, niemal każdy może postarać się o taką pożyczkę. Pożyczki online są dostępne dla osób, które:

  • mają ukończone 18 lat
  • posiadają ważny dowód osobisty
  • mieszkają na terenie Polski (czasem wymagane jest też polskie obywatelstwo)
  • posiadają aktualny numer telefonu, dostęp do adresu e-mail (w celach kontaktowych)
  • mają konto w polskim banku
  • posiadają źródło dochodu (niekoniecznie stałe)
  • mają odpowiednią zdolność kredytową

Pożyczki online - aktualny ranking

Jak znaleźć najlepsze pożyczki online? Warto sprawdzić aktualne propozycje, korzystając z rankingu pożyczek przez Internet.

Aktualny ranking pożyczek online znajdziesz pod adresem https://super-pozyczka.pl/. Już po otworzeniu strony zobaczysz najważniejsze informacje o każdej propozycji - dostępne kwoty, okres spłaty, czy dostępność darmowej pierwszej pożyczki. Możemy też otworzyć widok szczegółowy - znajdziemy tam recenzję pożyczkodawcy, a także opinie innych klientów. Warto spędzić kilka chwil na przejrzeniu komentarzy innych osób, pokazują jak dana firma pożyczkowa działa w praktyce.

Darmowe pożyczki online - czy to możliwe?

Pożyczki online mają wiele zalet. Niektóre firmy, w ramach promocji, proponują też darmową pierwszą pożyczkę online. To oferta skierowana do nowych klientów Dla pożyczkodawcy jest to sposób na przyciągnięcie nowych klientów. My możemy natomiast cieszyć się zastrzykiem gotówki, a oddajemy jedynie pożyczoną sumę.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon