Zamkną wiadukt na ul. Mysłowickiej w Katowicach. Będą utrudnienia

W Katowicach szykują się kolejne utrudnienia dla kierowców. Od 3 sierpnia do końca 2022 r. zamknięty będzie wiadukt nad autostradą A4 na ul. Mysłowickiej.

fot. Google
Katowice Wiadut na ul Mysłowickiej nad autostradą A4

Wiaduktu nad autostradą A4 na ul. Mysłowickiej w Katowicach zostanie zamknięty na wniosek firmy Stalexport Autostrada Małopolska. Spółka zaplanowała kompleksowy remont wiaduktu. Wymieniona ma być m.in. nawierzchnia, chodniki i balustrady. Z kolei stalowa konstrukcja i podpory będą poddane renowacji.

Zamkną wiadukt, więc będą objazdy

Jak informują urzędnicy z katowickiego magistratu od 3 sierpnia 2022 r. zorganizowane będą objazdy. Dla samochodów osobowych i komunikacji miejskiej poprowadzony zostanie ulicami: Ceramiczną, Górniczego Stanu i Kosmiczną. Na skrzyżowaniu ulic Górniczego Stanu i Kosmicznej będzie dodatkowa tymczasowa sygnalizacja świetlna.

Z kolei dla pojazdów powyżej 3,5 tony objazd poprowadzony będzie ulicami: Szopienicką, Bagienną/Krakowską, Katowicką, Bończyka, Obrzeżną Zachodnią. Należy się spodziewać także ograniczeń w ruchu na samej autostradzie.

- Termin zamknięcia to efekt uzgodnień miasta Katowice i Stalexportu. Zależało nam na tym, aby ulica Mysłowicka została zamknięta dopiero po uruchomieniu wszystkich relacji ruchu węzła na Giszowcu – tłumaczy Ewa Lipka, zastępca naczelnika wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miasta Katowice.

Stalexport Autostrada Małopolska planuje także remont wiaduktu na ul. Szopienickiej. Jednak, by nie zamykać jednocześnie obu ulic te prace rozpoczną się dopiero w 2023 roku.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon