ZTM zawiesza i ogranicza kursowanie linii autobusowych. Zmiany od poniedziałku, 11 lipca

Przewoźnik nie podpisał nowej umowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego, więc pasażerowie będą mieli problem. Od najbliższego poniedziałku, 11 lipca 2022 r., zawieszone zostaną cztery linie autobusowe, a pięć kolejnych będzie rzadziej kursować.

Autobus 830

Firma przewozowa A21 z Żor wygrała przetarg na obsługę linii autobusowych, ale nie przystąpiła do finalizacji kontraktu i nie podpisała nowej umowy z Zarządem Transportu Metropolitalnego. W związku z tym organizator transportu musi wprowadzić modyfikacje w rozkładach jazdy. Jak zaznacza Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, mają one oznaczać minimum niedogodności dla pasażerów.

- Zmiany objęły więc te linie, które cechują się niską frekwencją i takie, dla których istnieje alternatywa w postaci innych połączeń – tłumaczy Michał Wawrzaszek.

Cztery linie zawieszone, pięć z ograniczeniami

Modyfikacje rozkładów jazdy będą obowiązywać od poniedziałku, 11 lipca 2022 r., na dziewięciu liniach autobusowych. Ich trasy przebiegają przez Bytom, Chorzów, Katowice, Mikołów, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice i Tychy. Cztery z nich (653, 830, 912, 913) będą zawieszone, a pięć kolejnych (297, 662, 688, 910, T-11) będzie rzadziej kursować.

W ZTM wskazują jednocześnie, że sytuacja kadrowa firm przewozowych jest dynamiczna i wraz z jej poprawą połączenia będą przywracane. Dodają, że rozkłady jazdy są na bieżąco dostosowywane do możliwości przewoźników i nie wykluczają wprowadzenia kolejnych zmian. Warto więc śledzić stronę internetową organizatora transportu rj.metropoliaztm.pl/news/, gdzie publikowane są najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców