Zatrzymano sprawcę podpalania karetki ze Śląskiego Konwoju dla Ukrainy

Policja zatrzymała sprawcę podpalenia karetki ze Śląskiego Konwoju dla Ukrainy. Okazał się nim recydywista, który w przeszłości był notowany za podobne czyny. Tymczasem trwa już zbiórka na nowy ambulans, który ma zostać wysłany w zastępstwie tego spalonego na teren Ukrainy.

https://www.facebook.com/Fundacja-Moc-Przyszości
Spalona karetka

- Takie sytuacje nas nie złamią. Tam na te karetki czekają ranne w wyniku wojny dzieci – tak w mediach społecznościowych przedstawiciele Fundacji Moc Przyszłości komentują pożar, w wyniku którego spłonęła jedna z sześciu karetek, jakie w piątek wyruszyły ze Śląska w stronę Ukrainy, gdzie miały zostać przekazane tamtejszym służbom medycznym. Cztery z tych ambulansów przekazało Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach. Niestety pojazdy nie dotarły na miejsce w komplecie. Po drodze, w nocy z piątku na sobotę, podczas postoju na terenie Radłowa w Małopolsce doszło do pożaru, którego efektem było całkowite zniszczenie jednej karetki. Kolejny ambulans i jeszcze dwa samochody uległy uszkodzeniu.

Policja od razu nie wykluczała celowego działania i szybko okazało się to słusznym podejrzeniem. Na podstawie nagrań z monitoringu zatrzymano 35-letniego mieszkania Radłowa, który jest podejrzany o dokonanie podpalenia. W chwili zatrzymania miał siedzieć na pobliskim przystanku i obserwować akcję gaśniczą. Jak się okazuje mężczyzna był notowany za podobne przestępstwa w 2019 r. Jak donosi RMF mężczyzna usłyszał zarzuty podpalenie kilku rzeczy w krótkim odstępie czasu, gdyż – poza karetką - miał podpalić także nieużytki, cegielnię i skład palet. Jak podaje sama Fundacja na przestawieniu zarzutów się jednak skończyło.

- Sprawca - recydywista wielokrotnie notowany został wypuszczony . Zastosowano według niego środki wolnościowe z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu. Co albo kto jeszcze ma spłonąć, aby w końcu został osadzony? - grzmi na swoim profilu Fundacja.

Już w sobotę poinformowała ona, że rozpoczyna zbiórkę na nową karetką. - Nie możemy pozostać obojętni na potrzebę szpitala który na te karetkę czekał – tłumaczy Fundacja. W niedzielę wczesnym popołudniem zebrane było ponad 2/3 niezbędnej kwoty.

Śląski konwój dla Ukrainy

Może Cię zainteresować:

Śląski konwój dla Ukrainy. To 6 karetek pogotowia i 4 samochody osobowe, które trafią do tzw. strefy zero

Autor: Redakcja

04/03/2023

Spalona karetka konwoju w Radłowie

Może Cię zainteresować:

Śląska karetka nie dotarła do Ukrainy. To ten pojazd spłonął w Radłowie pod Tarnowem

Autor: Redakcja

04/03/2023

24 lutego 2022 roku zmienił się świat

Może Cię zainteresować:

Ukraińscy żołnierze mówią, że bez Polski ich kraju by już nie było. Dziś pierwsza rocznica rosyjskiej inwazji. Oby ostatnia

Autor: Jacek Skorek

24/02/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

IMG 8019

Nowe stawki za wywóz śmieci w Bytomiu

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny