Zawody w dogtrekkingu w Wiśle. Impreza dla całych rodzin i ich psiaków w sobotę 24 września

Już w tę sobotę, 24 września 2022 r., w Wiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie - terenowa przygoda na cztery łapy nie tylko dla sportowców, ale także całych rodzin i ich psiaków. Poznajcie szczegóły imprezy.

Zapowiada się ładny i ciepły weekend. Tym bardziej warto zaplanować go już teraz.

Zawody w dogtrekkingu dla sportowców i dla całych rodzin

W sobotę 24 września 2022 r. w Wiśle odbędą się ostatnie w tym sezonie na terenie województwa śląskiego zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Impreza jest adresowana zarówno do zaawansowanych sportowców, jak i całych rodzin. Dla amatorów marszów i biegów z czworonogami przygotowano trzy trasy wyznaczone beskidzkimi szlakami. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie oraz Miasto Wisła.

Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem.

Dogtrekking stał się sportem na wpół wyczynowym. Jednocześnie nie zamknął się na turystów i aktywne rodziny z małymi dziećmi, traktujące start jako ciekawszą wersję spaceru z psem.

Trzy trasy. Najkrótsza liczy 5 kilometrów

Zawody w Wiśle będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (5 km, 15 km lub 25 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z
niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

- Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby każdy właściciel psa znalazł tutaj miejsce dla siebie - mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.

Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Wiśle. Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się na Rynku w Wiśle.

Program edycji w Wiśle:

piątek 23.09

19.00 – 20.00 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna - dla osób przyjeżdżających w piątek

sobota 24.09

8.00 – 09.30 – praca biura zawodów (zapisy i odbiór pakietów startowych), odprawa weterynaryjna

9.45 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID

10.00 – START na dystansie MINI i MID

10.05 – wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA

10.15 – START na dystansie CHIHUAHUA

12:00 – 15:00 - konkurs wiedzy weterynaryjnej

16.00 – dekoracja (godzina uzależniona od powrotów z trasy)

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon