Zbigniew Cierniak w ŚLĄZAQ: Zespół „Śląsk” to ambasador polskiej kultury, ambasador Śląska

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” kończy 71. sezon artystyczny. - To był sezon bardzo owocny i ciekawy – podkreśla w ŚLĄZAQ dyrektor zespołu Zbigniew Cierniak. Wskazuje m.in. na kolejna płytę, którą nagrali z Miuoshem oraz liczne koncerty w kraju i za granicą. - Zespół „Śląsk” to ambasador polskiej kultury, ambasador Śląska i zawsze gdziekolwiek jedziemy promujemy nasz region w sposób, jak myślę, bardzo dobry i najlepszy z możliwych, w jaki możemy to uczynić – dodaje.

Cierniak slazaq

Zakończenie sezonu artystycznego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” to doroczny Piknik Artystyczny „Święto Śląska”. W tym roku zespół zaprasza do swojej siedziby w Koszęcinie w dniach 28-30 czerwca. Jak podkreśla w ŚLĄZAQ dyrektor zespołu Zbigniew Cierniak będą w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających odwiedzających.

- Będzie się działo bardzo dużo ciekawych rzeczy, będzie wiele ciekawych atrakcji. Zapraszamy całe rodziny – mówi Zbigniew Cierniak.

„Święto Śląska” w Koszęcinie

Wśród atrakcji, które zaplanowano na „Święto Śląska” będzie oczywiście występ zespołu „Śląsk”, ale to nie wszystko. Na scenie pojawią się także m.in.: Organek, Julia Pietrucha i Marta Zalewska, Wiktor Waligóra oraz Kabaret Paranienormalni, Kabaret Zdolni i Skromni czy Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Miający sezon artystyczny dla „Śląska” był – jak podkreśla dyrektor Zbigniew Cierniak – bardzo owocny i ciekawy. Zespół koncertował w różnych częściach Polski, Europy i świata, a najdalsze zakątki, w których gościł to m.in. Japonia i Brazylia.

- Zespół „Śląsk” to ambasador polskiej kultury, ambasador Śląska i zawsze gdziekolwiek jedziemy promujemy nasz region w sposób, jak myślę, bardzo dobry i najlepszy z możliwych, w jaki możemy to uczynić – zaznacza dyrektor zespołu.

Z działań w siedzibie zespołu dyrektor Cierniak wskazuje m.in. na drugą płytę „Pieśni współczesne”, którą „Śląsk” nagrał wspólnie z Miuoshem i zapewnia, że jej premiera to będzie bardzo ciekawe wydarzenie.

- Przypomnę, że po nagraniu pierwszej płyty zagraliśmy dziesiątki koncertów w różnych miejscach i przy pełnych salach, skończywszy na Męskim Graniu. Także w tym roku zespół „Śląsk” wspólnie z Miuoshem będzie gościł kilkukrotnie na Męskim Graniu. Teraz czekamy na wydanie drugiej płyty. Jesienią ją „odpalimy”, mamy nadzieję, że z podobnym sukcesem i ruszymy z koncertami – mówi Zbigniew Cierniak.

Plany „Śląska” na przyszły sezon artystyczny

W planach na przyszły sezon są trzy duże wydarzenia artystyczne wyjazdowe, które – jak podkreśla Zbigniew Cierniak – wymagają specjalnych przygotowań. To blisko trzytygodniowy wyjazd koncertowy do Japonii. Będzie także tygodniowa trasa w ramach promocji Polski w Unii Europejskiej, a na koniec roku zaplanowano koncerty chóru i orkiestry w Stanach Zjednoczonych.

- W kalendarzu brak wolnych miejsc, bo jeszcze trzeba zaplanować próby zespołu w Koszęcinie, żeby mocno popracować nad programami, które zespół na co dzień prezentuje w różnych częściach świata – dodaje dyrektor.

Na miejscu w Koszęcinie zespół prowadzi także działania edukacyjne, zajęcia dla dzieci i młodzieży czy ogranizuje Dni Seniora, które odbywają się kilka razy w roku.

Cała rozmowa ze Zbigniewem Cierniakiem, dyrektorem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” do zobaczenia na naszym kanale w serwisie YouTube.

Zespol slask

Może Cię zainteresować:

Zespół „Śląsk” to mój dom. Wielopokoleniowe rodziny również tworzą zespół z Koszęcina

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

25/06/2024

Zespół Śląsk

Może Cię zainteresować:

„Słoneczna republika” zachwyca publiczność już 71 lat! Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” szykuje się do kolejnego jubileuszu

Autor: Magdalena Mikrut-Majeranek

24/06/2024

ZPiT "Śląsk"

Może Cię zainteresować:

Święto "Śląska" 2024 już w weekend 28-30 czerwca. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" organizuje 3-dniową imprezę w parku w Koszęcinie

Autor: Katarzyna Pachelska

23/06/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon