Zbigniew Ziobro przyjechał do Katowic. „Żadna fotowoltaika. Tylko węgiel!"

Tusk i Unia Europejska to winowajcy kryzysu energetycznego w Polsce. Tak przynajmniej twierdzi Zbigniew Ziobro. Szef Solidarnej Polski zorganizował wczoraj konferencję prasową przed kopalnią Wujek, na której przekonywał, że górnictwo to... przyszłość Polski.

Ziobro w Katowicach

Polskie górnictwo to nie tylko sentyment i wspomnienia, ale to i przyszłość Polski, bo górnictwo może być nowoczesne, a energetyka oparta na górnictwie może być supernowoczesna - powiedział w poniedziałek, 14 listopada w Katowicach Zbigniew Ziobro. Szef Solidarnej Polski przekonywał, że Polska może być jak... Japonia.

- Trzecia gospodarka w odróżnieniu od Unii Europejskiej nie postawiał na wiatraki i fotowoltaikę jako wiodące źródło pozyskiwania energii, ale postawiła na węgiel - powiedział Ziobro. Dodał, że trzeba iść tą drogą i że przecież w Polsce mamy już gigantyczne zasoby węgla i nie musimy tak jak Japonia sprowadzać go z Indonezji czy Australii.

- My węgla nie musimy kupować. Tylko w tym roku musieliśmy to robić, bo trzeba było realizować ideologiczną i bezrozumną politykę Unii Europejskiej, która był tak naprawdę polityką realizującą umowę Putina z Berlinem - grzmiał Ziobro

Popisał się też znakomitym fikołkiem logicznym i stwierdził, że Niemcy są w kryzysie, bo postawiły na wiatraki i fotowaltaikę

- Jak nie wieje wiatr i nie świeci słońce to nie ma prądu - zauważył przytomnie polityk.

Tusk namiestnikiem Niemiec w Polsce xD

Minister sprawiedliwości i szef Solidarnej Polski wielokrotnie podkreślał, że Unia Europejska jest zła a Donald Tusk jeszcze gorszy. Przestrzegał też przed polityką Niemiec. Jego zdaniem Niemcy chcą „żeby Tusk był niemieckim namiestnikiem w Polsce".

- Niemieccy politycy, wykorzystując swoją szefową w Komisji Europejskiej chcą, żeby Donald Tusk został premierem, który będzie tu ich namiestnikiem i zgadzał się na wejście gazu w miejsce węgla. O to idzie gra. My to mówimy - stwierdził Ziobro.

Cała konferencja do zobaczenia poniżej. Uwaga. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach


Subskrybuj ślązag.pl

google news icon