Zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym na S1. Droga w kierunku Pyrzowic jest zablokowana

Do zderzenia samochodu osobowego marki BMW z ciężarówką doszło na drodze S1 w Wojkowicach Kościelnych. 34-letni kierowca osobówki z nieznanych przyczyn zjechał na drugi pas w kierunku Dąbrowy Górniczej i zderzył się z ciężarówką marki Mercedes. Jeden pas jezdni z DK 86 na S1 jest zablokowany. Przejazd w kierunku autostrady A1 i lotniska w Pyrzowicach jest utrudniony.

Do wypadku doszło około godziny 6:15 w Wojkowicach Kościelnych. 34-letni kierowca bmw, który prawdopodobnie zasłabł lub zasnął za kierownicą zjechał na boczny pas.

- Mężczyzna jadąc z kierunku Pyrzowic zjechał na boczny pas w kierunku Dąbrowy Górniczej, doprowadzając do zderzenia bocznego z ciężarówką, kierowaną przez 32-letniego mężczyznę. Kierowcy nie odnieśli poważnych obrażeń, oboje byli trzeźwi - wyjaśnia st. sierż. Marcin Szopa, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Droga jest wciąż zablokowana

W wyniku zderzenia doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych na jezdnię. Na miejsce skierowana została laweta, która przetransportuje uszkodzoną ciężarówkę. Ruch odbywa się wahadłowo. Jeden pas jezdni z DK 86 na S1 jest zablokowany. Oficer prasowy dodaje, że do zderzenia doszło w miejscu, gdzie jezdnia jest zwężona - trwają na niej prace remontowe. Utrudnienia na 1,4 kilometrze drogi S1 potrwają do około godziny 10:30.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców