Zima dopiero się rozkręca. Damian Dąbrowski ostrzega przed lodowym deszczem i silnym mrozem

Atak zimy na początku grudnia? Szok! Przynajmniej dla drogowców i kierowców. Mróz i śnieg do nas przyszły i szybko sobie nie pójdą. A ma być jeszcze gorzej. Damian Dąbrowski zapowiada, że zima się rozkręca. W najbliższych dniach czekają nas opady lodowego deszczu i silny mróz.

Damian prognoza pogody

Jest zima, to musi być zimno. Wydaje się logiczne, ale teraz okazuje się, że taka mroźna zima to dopiero do nas idzie. Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, w swojej najnowszej prognozie pogody zwraca uwagę, że zima nie żartuje i jeszcze bardziej przyciśnie. Już w nocy z wtorku na środę mieliśmy temperatury w okolicach i 15 stopni Celsjusza. Ale będzie jeszcze konkretniej.

W środę i czwartek temperatura wprawdzie ma być „tylko" - 2°C, ale śnieg będzie padał bardzo obficie i Śląsk znów utonie w białym puchu. Niebezpiecznie może zrobić się w tym tygodniu z czwartku na piątek.

- To będzie niebezpieczna noc, ponieważ niemal w całym regionie wystąpią opady o zróżnicowanym charakterze. Padać będzie zarówno śnieg, deszcz lodowy, jak i mżawka/deszcz, który może marznąć, powodując gołoledź! - ostrzega Damian Dąbrowski.

Znany w regionie król pogody dodaje, że trzeba szykować się też na silny mróz, który dotrze do nas już w ten weekend.

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon