Park Śląski zmienia dekoracje. Zielona oaza coraz bardziej złota i czerwona

Park Śląski nazywamy oazą zieleni. Teraz, w październiku, zieleń ustępuje miejsca złotu i czerwieni. Przespacerowaliśmy się parkowymi alejami, podziwiając barwy jesieni. Bardzo ich przybyło w ostatnich dniach.

Park Śląski jest piękny o każdej porze roku! Ale jesienią wyjątkowo - powie wielu i wiele z nas. Dziś to soczyste, jaskrawe barwy, złoto i czerwień niczym ogień i krew, sięgają po władzę w Parku i najbardziej przyciągają tam wzrok. Tym bardziej, że doczekaliśmy się wreszcie złotej jesieni. Oby słoneczna pogoda utrzymała się jak najdłużej.

W Parku Śląskim wciąż jest dużo zieleni, jednak liście wielu gatunków drzew już żółkną i czerwienieją. I wiele z nich opada, zaścielając parkowe ścieżki.

Dziś przespacerowaliśmy się koło Stadionu Śląskiego, promenadą Jerzego Ziętka i aleją Klonową wzdłuż Dużego Stawu i Kanału Regatowego. Zajrzeliśmy do Ogrodu Japońskiego i Rosarium. Zobaczcie zdjęcia w naszej galerii - może zachęcą i Was do spaceru? Warto skorzystać z utrzymującej się dobrej pogody - nie pożałujecie.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon