Zmarł Piotr Kochanek, wieloletni rzecznik prasowy Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie

W poniedziałek, 11 grudnia 2023 r., po ciężkiej chorobie zmarł Piotr Kochanek, wieloletni rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich i społecznik zaangażowany w wiele akcji charytatywnych. - Piotr, Piotr – ty złotousty chłopaku, królu elokwencji i zabawnych point, który przy każdej okazji potrafiłeś nas rozśmieszać do łez ! Teraz nasze oczy są pełne łez. Bez Ciebie… - napisali jego współpracownicy z siemianowickiego urzędu.

Zmarł Piotr Kochanek

Piotr Kochanek odszedł w wieku 45 lat. Przez wiele lat był rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miasta Siemianowice Śląskie. Zaangażowany był także w działalność społeczną i charytatywną. Działał m.in. w Fundacji Wolne Miejsce, która organizuje która organizuje wigilie i śniadania wielkanocne dla samotnych.

- Jeszcze kilka miesięcy temu, wszędzie Go było pełno (…) Jego wielką pasją była muzyka. Grał na basie, a jeśli w pracy czuł się jak przysłowiowa ryba w wodzie i cokolwiek robił, czynił to całym sobą, to kiedy dotykał strun i zatapiał się w rytmie razem z grupą przyjaciół z zespołu, wtedy dopiero widać było, jak bardzo jest szczęśliwy. Ale Jego najważniejsza rola była związana z rodziną. Był troskliwym tatą i kochającym mężem. Był też o nieodpartym uroku kolegą. Piotr, Piotr – ty złotousty chłopaku, królu elokwencji i zabawnych point, który przy każdej okazji potrafiłeś nas rozśmieszać do łez ! Teraz nasze oczy są pełne łez. Bez Ciebie… - napisali jego współpracownicy z siemianowickiego urzędu.

Piotr Kochanek zmagał się z chorobą nowotworową

- Wiele projektów miejskich jak i ogólnopolskich było realizowanych dzięki Piotrowi. Był także świetnym, o wielkim poczuciu humoru kolegą, z którym wspaniale można było spędzać czas. Bardzo kochał życie, na pierwszym miejscu u Niego zawsze była rodzina – napisał Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

W Siemianowickim Centrum Kultury przypominają, że jako współpracownik nigdy nie zawiódł. Zawsze znajdował czas na rozmowę, wysłuchanie argumentów czy burzę mózgów, która pozwalała planować kolejne wspólne przedsięwzięcia. - Był także osobą o nieprzeciętnej inteligencji i nienagannym obyciu, a przy tym przyjazną i bezpośrednią. Niezmiennie czuliśmy od niego sympatię i wsparcie, których zresztą nikomu nie szczędził – dodają.

Ewa Grudniok, rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Tychy wspomina, że był zawsze uprzejmy, uśmiechnięty i chętny do pomocy. - Potrafił zadzwonić, po prostu z życzeniami dobrego dnia! Niezwykle zaangażowany we wszystko co robił, zarówno w urzędzie miasta w Siemianowicach Śląskich, jak i w całej długiej liście aktywności poza urzędem, o których potrafił godzinami opowiadać – zaznacza.

Piotr Kochanek od wielu miesięcy zmagał się z nowotworem złośliwym żołądka. W internecie zorganizowano zbiórkę na jego leczenie, był także koncert charytatywny w Siemianowickim Centrum Kultury. Zmarł w poniedziałek, 11 grudnia 2023 r.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon