Zmarła radna Sejmiku Województwa Śląskiego. Gabriela Łacna miała 55 lat

Zmarła radna Sejmiku Województwa Śląskiego Gabriela Łacna. - To była wspaniała osoba, która zawsze kierowała się troską o sprawy regionu - napisał marszałek Jakub Chełstowski.

Twitter: Jakub Chełstowski
Gabriela Łacna

W środę, 21 grudnia, zmarła Gabriela Łacna - radna Sejmiku Województwa Śląskiego.

- To była wspaniała osoba, która zawsze kierowała się troską o sprawy regionu. Rodzinie i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia - napisał na Twitterze marszałek Jakub Chełstowski.

- Rodzinie i bliskim składamy wyrazy współczucia - podkreślił Marek Gzik, przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego.

Gabriela Łacna zmarła w wieku 55 lat.

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Sejmik przyjął budżet i wyznaczył priorytety. To m.in. in vitro, Planetarium Śląskie i Fala w Parku Śląskim

Autor: Patryk Osadnik

20/12/2022

Skomplikowane losy Gabrieli Łacnej w Sejmiku

W 2018 roku Gabriela Łacna do Sejmiku Województwa Śląskiego startowała z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej w okręgu szóstym, który obejmuje Częstochowę oraz powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski. Nie dostała się tam od razu. Pierwszy był Marek Balt, który po roku przeniósł się do Parlamentu Europejskiego. Zastąpił go Wojciech Konieczny, ale wkrótce otrzymał mandat w Senacie RP. Wówczas przyszedł czas na Gabrielę Łacną.

Jej losy w Sejmiku były skomplikowane. Przypomnijmy tylko, że razem z Rafałem Porcem została tymczasowo usunięta z Nowej Lewicy, za cichą koalicję z Prawem i Sprawiedliwością. Sytuację załagodził dopiero przewrót Jakuba Chełstowskiego, który przeszedł do Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" i stworzył nową koalicję m.in. z reprezentantami lewicy. Radna ciężko chorowała, dlatego od wielu miesięcy i tak nie pojawiała się na sesjach.

Gabrielę Łacną w Sejmiku Województwa Śląskiego może zastąpić Małgorzata Majer - dyrektorka Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie. Na to przynajmniej wskazuje kolejność wyników na liście z ostatnich wyborów samorządowych.

Jakub Chełstowski

Może Cię zainteresować:

Polityczny przewrót w woj. śląskim. Przewodniczący sejmiku odwołany. Opozycja zabiera władzę PiS

Autor: Patryk Osadnik

21/11/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon