Zmiana pogody na Śląsku. Damian Dąbrowski ostrzega przed solidnymi mrozami. Ciśnienie będzie rekordowo wysokie

Przed nami największy mróz i największe ciśnienie w od początku roku - poinformował Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic w swojej najnowszej prognozie. W nocy będzie fest zimno, ale za to za dnia będziemy mieć więcej przejaśnień.

Damian dąbrowski

Drugi tydzień lutego przyniesie na Śląsku kolejną zmianę pogody. Wszystko dlatego, że zawładnie nami potężny wyż. W praktyce oznacza to duży wzrost ciśnienia i spadek temperatury, głównie w nocy. W ciągu dnia będziemy mogli za to liczyć na zdecydowanie więcej przejaśnień niż ostatnio. Jak informuje Damian Dąbrowski, król pogody ze Świętochłowic, zmianę odczujemy już w nocy z poniedziałku na wtorek.

- Przewiduję zachmurzenie od dużego po małe, a lokalnie niebo może być nawet bezchmurne. Na ogół bez opadów. To będzie z pewnością najzimniejsza noc od początku tego roku - informuje Dąbrowski. Jego zdaniem temperatur w nocy wyniesie ok. -6/-9°C, ale lokalnie w czasie dłuższych rozpogodzeń i z dala od gęstej miejskiej zabudowy oraz w obniżeniach terenu i tzw. mrozowiskach temperatura będzie spadać do ok. -10/-12°C.

We wtorek w ciągu dnia temperatura wzrośnie i wyniesie maksymalnie około -1/-2°C. Ciśnienie cały czas będzie rosło, co mocno odczujemy już w środę.

- Jest spora szansa na więcej przejaśnień, a nawet rozpogodzeń. Na ogół bez opadów. Temperatura wzrośnie po południu do ok. -1/0°C. Wiatr powieje słabo z południowego wschodu oraz wschodu. Ciśnienie osiągnie rekordową w tym roku i najwyższą od wielu miesięcy wartość około 1043-1044 hPa! - informuje Damian Dąbrowski. - Krótko mówiąc, przed nami w miarę suche dni, z bardzo wysokim ciśnieniem i największymi nocnymi spadkami temperatury od początku roku - dodaje król pogody.


Cieszymy się, że przeczytałeś nasz tekst do końca. Mamy nadzieję, że Ci się spodobał. Przygotowanie takich materiałów wymaga mnóstwo pracy i czasu od autorów. Chcemy, żeby zawsze były dostępne dla Was za darmo, jednak aby mogło tak pozostać, potrzebujemy Twojego wsparcia. Zostań patronem Ślązaga na Patronite.pl i dołóż swoją cegiełkę do rozwoju dobrego dziennikarstwa w regionie.

Damian Dąbrowski, twórca strony pogodadlaslaska.pl

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski, pan od pogody. Nauczyciel geografii ze Śląska, którego prognozy czytają miliony ludzi. Przeczytaj naszą rozmowę

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon