Od dzisiaj duże zmiany na autostradzie A4 Katowice-Kraków. Wiadukt i nawierzchnia węzła przejdą remont

W Mysłowicach na węźle Brzęczkowice zostały wprowadzone nowe zmiany w organizacji ruchu, które związane są z remontem wiaduktu i nawierzchni węzła. Kierowcy jadący od Katowic w kierunku Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna muszą się do nich dostosować od 22 maja 2023 roku.

Mapy Google
Węzeł Brzęczkowice w Mysłowicach

Mysłowice. Zamknięcie zjazdu z autostrady A4 na drogę S1

Od poniedziałku, 22 maja zostały wprowadzone zostały zmiany na Autostradzie A4 na odcinku Katowice-Kraków. Obejmą one kierujących jadących od Katowic w kierunku Bielsku-Białej, Tychów i Cieszyna.

- Dzisiaj (22 maja) na węźle Brzęczkowice w Mysłowicach zamknięcie zjazdu z autostrady A4 na drogę S1 dla kierowców jadących od Katowic w kierunku Cieszyna. Objazd łącznicą Katowice-Łódź węzła Brzęczkowice i na węźle Sosnowiec - Jęzor (koło Designer Outlet) - informuje w mediach społecznościowych zarząd autostrady A4.

Równocześnie przypomina, że wprowadzono również inne zmiany w organizacji ruchu, wiążące się z trwającym remontem:

  • na jezdni w kierunku do Krakowa pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Łódź-Kraków (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na jezdni w kierunku do Katowic pod wiaduktem dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz. Na łącznicy węzła relacji Cieszyn-Katowice (włączenie ruchu z drogi S1 na A4) ustawiony jest znak „STOP",
  • na drodze S1, na jezdni w kierunku do Łodzi w rejonie wiaduktu nad A4 dwa zwężone pasy ruchu z ograniczeniem prędkości do 60 km/godz.

Kierowcom jadącym drogą ekspresową S1 od strony Tychów w kierunku Katowic zaleca się korzystanie z drogi krajowej nr 86. Zjazd z autostrady A4 zostanie otwarty w połowie czerwca 2023 r.

Mateusz Morawiecki Andrzej Adamczyk

Może Cię zainteresować:

Michał Wroński: Stand-up z autostradą w tle. W rolach głównych premier Morawiecki i minister Adamczyk

Autor: Michał Wroński

18/05/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon