Zmiany w tramwajowych rozkładach jazdy na Śląsku i w Zagłębiu. Będą obowiązywać już od poniedziałku, 12 grudnia

Od poniedziałku, 12 grudnia, dojdzie do zmian w rozkładach jazdy trzynastu linii tramwajowych w regionie. Zmiany dotyczą przede wszystkim mieszkańców Dąbrowy Górniczej, Katowic, Będzina, Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Sosnowca i Świętochłowic.

Fot. Facebook/ ZTM Info
Tramwaj ZTM

We wszystkich przypadkach wprowadzenie zmian na liniach tramwajowych wynika z postępów prac remontowo-modernizacyjnych – informuje Zarząd Transportu Metropolitalnego. – O ile w Katowicach dobiegają one końca i przywrócony zostanie stały układ połączeń, o tyle w Dąbrowie Górniczej zakończy się jeden z etapów inwestycji i wdrożona zostanie kolejna modyfikacja w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Wprowadzenie zmian na Śląsku i Zagłębiu zbiega się w czasie – nowe rozkłady jazdy będą obowiązywać od 12 grudnia.

Istotną informacją dla mieszkańców Bytomia, Chorzowa, Katowic i Świętochłowic jest ponowne uruchomienie tramwajowych kursów na liniach 0, 23 i 43, a także przywrócenie rozkładów jazdy i wcześniejszych tras na liniach: 6 (trasa Katowice Brynów – Bytom Plac Sikorskiego – Chorzów Batory Zajezdnia), 11 (trasa Katowice Plac Miarki – Chorzów Metalowców), 19 (trasa Katowice Plac Wolności – Bytom Plac Sikorskiego) i 20 (trasa Chorzów Rynek – Katowice Załęże Pośpiecha). W związku z tym zawieszona zostaje autobusowa komunikacja zastępcza T-6.

Do jakich zmian dojdzie w Zagłębiu? Linii tramwajowe 21 i 22 (jadące z Sosnowca i Czeladzi) będą kursować do przystanku Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy. To oznacza, że wracają na część swojej stałej trasy, zamiast tymczasowych kursów do będzińskiego osiedla Zamkowego. – Jednocześnie na trasie Będzin osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy ponownie uruchomiona zostanie linia 28, która przejmie zadania tymczasowej linii 51. Dzięki takiemu układowi połączeń trasa zastępczej komunikacji autobusowej T-21 ulegnie nieznacznemu skróceniu. Będzie ona biec od strony Huty Katowice do dąbrowskiego urzędu pracy, a nie tak jak dotychczas do przystanku Koszelew – wyjaśnia ZTM.

Komunikacja ZTM

Może Cię zainteresować:

Tramwaje w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mogłyby osiągać największe prędkości w Polsce. Co zatem poszło nie tak?

Autor: Michał Wroński

11/12/2022

Sosnowiec Zagórze jazda próbna

Może Cię zainteresować:

Nowa linia tramwajowa w Sosnowcu coraz bliżej. Tramwaje Śląskie przeprowadziły już jazdy testowe. „Infrastruktura jest gotowa”

Autor: Grzegorz Lisiecki

06/12/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon