Żółte i niebieskie parasolki zawisły nad ulicą Bankową w Pszczynie. Tym razem oburzenia nie będzie?

Żółte i niebieskie parasolki zawisły nad ulicą Bankową w Pszczynie. Taki wystrój najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście ma nawiązywać do barw Górnego Śląska i 100-lecia powrotu Pszczyny do Polski. Mieszkańcy zwracają uwagę na to, że kolory parasolek jednocześnie mogą stanowić wyraz wsparcia dla narodu ukraińskiego. W zeszłym roku kolorowe parasolki wywołały oburzenie radnego z PiS-u. Tym razem nie będzie kontrowersji?

Pszczyna ulica Bankowa

Żółte i niebieskie parasolki, które zawisły nad ulicą Bankową w Pszczynie nawiązują do barw miasta, barw Górnego Śląska, plebiscytu i powstań śląskich.

- Już dziś zapraszamy na spacery ulicą Bankową w czasie majówki. Wierzymy, że będą takim samym przebojem i atrakcją jak ubiegłoroczna instalacja, którą przyjeżdżało oglądać mnóstwo osób z naszej okolicy, a nawet innych regionów Polski - zachęcają władze Pszczyny na oficjalnym profilu miasta.

Niestety wśród pozytywnych komentarzy znajdziemy również głosy krytyczne, głównie pochodzące od osób przejawiających antyukraińskie poglądy. I tak na ten przykład w dyskusji pod postem na profilu „Moja Pszczyna" można przeczytać, że „Niby barwy Górnego Śląska, ale zalatuje Ukrainą na kilometr". Od razu przypomina się sytuacja z zeszłego roku. Wtedy wystrój na Bankowej też wzbudzał kontrowersje.

Gdy w czerwcu 2021 roku nad reprezentacyjną ulicą Bankową w Pszczynie zawisły kolorowe parasolki, wybuchła awantura. Rafał Wróbel, radny Prawa i Sprawiedliwości zarzucił władzom miasta, że promują ideologię LGBT, a na sesji rady stwierdził, że nowy wystrój Bankowej to "inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli". Gorączkowo dopytywał też burmistrza o koszt zawieszenia instalacji.

Dom wiatrak okolice Lubartowa10

Może Cię zainteresować:

Niezwykły dom jak z bajki w drewnianym wiatraku. Zaprojektowała go pracownia ze Śląska. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Katarzyna Pachelska

30/03/2022

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców