ZTM uruchamia dodatkowe połączenia na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamia dodatkowe połączenia tramwajowe i wprowadza specjalne rozkłady jazdy na liniach autobusowych. Już 6 sierpnia 2022 r. na Stadionie Śląskim odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

mat. pras.
Tramwaje Śląsk

Podczas wydarzeń organizowanych na Stadionie Śląskich uruchamiana jest większa liczba połączeń tramwajowych. Tak samo będzie w przypadku Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej 6 sierpnia.

Jak informuje ZTM częściej kursować będą tramwaje linii 0 i 11. Dzięki zmianom rozkładów jazdy tych linii na odcinku od katowickiego Rynku do Stadionu Śląskiego przejazdy mają odbywać się co około 5 minut. Oprócz tego pod Stadion Śląski będzie można również dojechać tramwajami linii 6, 9 i 19.

Specjalne rozkłady jazdy

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada wprowadzenie specjalnych rozkładów jazdy na liniach M3 i 840. Będą one dodatkowo zatrzymywać się na przystankach Chorzów AKS. – Przypomnijmy, że na tych przystankach na co dzień zatrzymują się również autobusy innych linii – 6, 98 i 663. Pasażerowie, wracając z Memoriału, mogą również skorzystać z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska, który jest obsługiwany przez autobusy linii 23, 51, 138, 673 i 674 – informuje ZTM.

Objazdy i zawieszenie linii tramwajowej

Ze względu na Memoriał oraz wprowadzone w związku z tym wydarzeniem zmiany w komunikacji miejskiej, zawieszona zostanie linia tramwajowa 23.

  • Także konieczne jest wprowadzenie objazdów na 6 liniach autobusowych – 7, 23, 109, 673, 674 i M24.

Rzecznik prasowy ZTM zapewnia, że autobusy obsłużą wszystkie przystanki ujęte w rozkładach jazdy, ale będą musiały pomiędzy przystankami Dąb Kościół a Osiedle Tysiąclecia ZOO jechać innymi niż zawsze ulicami. Oznacza to, że w godzinach 13.30 – 20.00 mogą na tych liniach występować niewielkie opóźnienia.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Samorządowcy z umowami na realizację projektów zakładających powstanie nowych CUS

"Nowe spojrzenie na usługi społeczne"

Sosnowiec katowice tramwaj

Szybki tramwaj w Sosnowcu, szybsza kolej do Katowic

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności zostanie rozbudowane

IMGW ostrzega przed burzami

Dziś burze z gradem! IMGW wydał ostrzeżenie

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny