Związkowcy piszą do PGG w sprawie węgla koksowego w Bielszowicach. „Nie potraficie wykorzystać koniunktury"

Związkowcy z Sierpnia 80. z ruchu Halemba napisali list do prezesa Polskiej Grupy Górniczej. Uważają, że węgiel koksowy z Bielszowic i Halemby się marnuje. W dodatku, ich zdaniem, spółka sprzedaje surowiec za „śmieszne pieniądze".

M. Wroński
KWK Pokoj Szyb Ruda Slaska MIW

Górniczy związkowcy z Sierpnia 80. z ruchu Halemba w gorzkich słowach zwrócili się do prezesa Polskiej Grupy Górniczej. W wystosowanym liście wprost piszą o tym, że ich ciężka praca idzie na marne. Uważają, że firma, w której pracują uprawia „patologię ekonomiczną". O co chodzi? O węgiel koksowy występujący w KWK Ruda. Złoża tego surowca w ruchach Bielszowice i Halemba jest spora, ale PGG, zdaniem Sierpnia 80. nie potrafi z tego skorzystać.

- Dla nas nie jest zrozumiałe, że w dobie koniunktury na węgiel, a zwłaszcza na węgiel koksowy, sprzedaż tego surowca nie jest zadowalająca i stanowi bardzo małą ilość wydobycia z KWK Ruda - piszą związkowcy.

Jednocześnie wskazują, że obecnie na rynkach światowych sprzedaż węgla koksowego kształtuje się na poziomie 500 dolarów za tonę. Tymczasem PGG z uporem maniaka sprzedaje węgiel koksowy jako energetyczny za 300 złotych za tonę.

- Taki stan sytuacji jest nie do przyjęcia, ludzie ciężko pracują na dole kopalni, aby wydobyć węgiel, a wy sprzedajecie go za śmieszne pieniądze - czytamy w liście związkowców do prezesa PGG.

Sierpień 80. domaga się „jak najszybszej reakcji w dziale sprzedaży, w celu zwiększenia wolumenu sprzedaży węgla koksowego z ruchu Bielszowice i Halemba".

Co na to PGG? Prezes Tomasz Rogala odpowiada, że na razie nie zamierza komentować zarzutów wystosowanych ze strony związkowej.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karta skup ztm plakaty

"ŚKUP. Rozstanie, którego nie będziesz żałować". Tak mówią

Konferencja Ruchu Samorządowego "Tak Dla Polski"

Miliony złotych straty w GZM na zawyżonych cenach paliw

Komunikacja ZTM

Moglibyśmy mieć najszybsze tramwaje w Polsce. Co zepsuliśmy?

Sklep Aldi

Market w Katowicach otwiera się na nowo. Zobacz gazetkę

Potok Wieszówka

Woda rdzawego koloru. Potok zanieczyszczony przez ubojnię

Osiedle mieszkaniowe (zdjęcie ilustracyjne)

Dąbrowa Górnicza pierwsza sprawdzi program tanich mieszkań

Biobazar Katowice

Ceny owoców i warzyw na Biobazarze w Katowicach