Związkowcy z „Sierpnia 80" pikietowali pod sklepami Auchan [ZDJĘCIA]

Związkowcy z Sierpnia 80. zorganizowali pikiety pod sklepami Auchan w kilkunastu miastach w województwie śląskim. Protestujący chcą w ten sposób pokazać sprzeciw wobec "wspierania putinowskiego reżimu". - Francuzi są zwolennikami sankcji jednak za ich słowami nie idą czyny. Pieniądze są dla nich ważniejsze od ludzkiego życia - mówią związkowcy.

W środę, 30 marca, w kilkunastu miastach w województwie śląskim pod sklepami francuskiej sieci Auchan odbyły się pikiety informacyjne zorganizowane przez "Sierpień 80".

- Rosja nadal zarabia na handlu ropą, gazem i węglem setki milionów euro dziennie. Zarabia, nawet więcej, niż przed sankcjami - uważają związkowcy. - Firmy, które wciąż prowadzą interesy w Rosji, ponoszą odpowiedzialność za bombardowanie ukraińskich miast, zabijanie cywili i inne zbrodnie - dodają.

W środę pikiety odbyły się przed sklepami Auchan w: Bielsku-Białej, Bytomiu, Gliwicach, Katowicach, Mikołowie, Zabrzu i Żorach. Natomiast już 1 kwietnia akcje przeprowadzone zostaną przed sklepami sieci Leroy Merlin.

Uczestnicy protestów podczas swoich pikiet rozdają ulotki, w których znajdują się informacje o firmach wspierających rosyjską gospodarkę.

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon

czytaj więcej:

Protestowoli przed sklepem Auchan3

Kolejne pikiety „Sierpnia 80". Tym razem pod Leroy Merlin

Polski Ład w Sosnowcu

Siedem nowych inwestycji w mieście. Co się zmieni?

Pomoc Ukrainie

Bieruń wspiera miasto partnerskie

Nelson-Club-pomaga

Nelson Club pomaga Ukraińcom w potrzebie

Sklep społeczny Tychy

W Tychach powstanie pierwszy sklep społeczny

Nasadzenia Tychy

Mieszkańcy mogą posadzić drzewo dla swojego dziecka

Śląskie dla Ukrainy

Rusza baza noclegowa dla Ukraińców